FIFA podjęła decyzję ws. Rosji! Prezes PZPN oburzony!

Piłka nożna
FIFA podjęła decyzję ws. Rosji! Prezes PZPN oburzony!
fot. PAP
Prezydent FIFA Gianni Infantino.

Światowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) podjęła decyzję w sprawie sankcji na Rosję z powodu jej działań wojennych wobec Ukrainy. Dla wielu wspomniane sankcje należałoby wziąć w bardzo duży cudzysłów. Oburzony jest m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza.

"Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny" - napisał Kulesza na Twitterze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stanowcza deklaracja Anglii! Zamierza bojkotować mecze z Rosją

 

 

To odpowiedź prezesa PZPN na "sankcje" FIFA względem Rosji. Reprezentacja tego kraju nie została wykluczona z rozgrywek mistrzostw świata - a tego oczekiwała znaczna większość obserwatorów. W zamian FIFA postanowiła, że Rosja będzie rozgrywać swoje mecze wyłącznie na wyjazdach pod zmienioną nazwą... "Football Union of Russia" oraz bez możliwości używania flagi i hymnu.

 

Przypomnijmy, że PZPN wespół ze szwedzką oraz czeską federacją piłkarską podjął decyzję o bojkotowaniu meczów z Rosją. W ślad za nimi poszła również federacja angielska.

 

Rosja miała zagrać z Polską 24 marca w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. PZPN już w sobotę zapowiedział, podobnie jak polscy piłkarze, że kadra Biało-Czerwonych - w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę - nie zamierza grać ze "Sborną".

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie