Polski Związek Badmintona cofa zaproszenia dla Rosjan i wspiera Ukraińców

Inne
Polski Związek Badmintona cofa zaproszenia dla Rosjan i wspiera Ukraińców
fot. PAP

Związek badmintona, w związku z trwającą od czwartku inwazją wojskową Rosji na Ukrainę, cofnął zaproszenia dla reprezentantów Rosji na turnieje w Polsce. Wyraził także wszelkie wsparcie dla zawodników ukraińskich, m.in. dotyczące treningów w Polsce.

"Nie możemy pozostać obojętni. Potępiamy wszelkie akty przemocy na terenie Ukrainy" - zaznaczono w komunikacie polskiej federacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turnieje i mecze pod szyldem Rugby Europe zaplanowane w Rosji zawieszone

 

Jak przekazano, zawodnicy reprezentujący Federację Rosyjską nie będą zapraszani na turniej międzynarodowe i krajowe organizowane w Polsce, począwszy od organizowanych w marcu turniejów Polish International U17 w Bieruniu oraz Polish Open w Arłamowie.

 

"W dniu 26 lutego wszystkie zaproszenia wizowe dla obywateli Federacji Rosyjskiej wystawione na marcowe turnieje zostały wycofane, flaga Federacji Rosyjskiej nie będzie prezentowana na turniejach organizowanych w Polsce, a polscy zawodnicy nie będą brać udziału w turniejach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej do odwołania" - zdecydowała badmintonowa centrala.

 

Polski Związek Badmintona nawiązał też kontakt z ukraińską federacją i zaoferował wsparcie oraz możliwość trenowania w Ośrodku Szkolenia Kadry Narodowej w Józefosławiu, zakwaterowanie, a także inną pomoc, jakiej zawodnicy i trenerzy z Ukrainy mogą potrzebować.

 

"Nasze myśli i serca są z Ukrainą" - podsumowano.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie