Wayne Gretzky pod wrażeniem bojkotu Polaków

Zimowe
Wayne Gretzky pod wrażeniem bojkotu Polaków
fot. PAP
Wayne Gretzky (z lewej)

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował, że reprezentacja naszego kraju nie będzie grać z Rosją w marcowych barażach o mistrzostwa świata. Decyzja ta spotkała się z niesamowitym aplauzem nie tylko ze strony środowiska piłkarskiego. Pod wrażeniem jest m.in. były legendarny hokeista Wayne Gretzky.

Wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę, PZPN postanowił wycofać naszą kadrę z marcowego barażu przeciwko Rosji. W ślad za naszą federacją, podążyły te ze Szwecji oraz Czech. Oba te kraje były potencjalnymi rywalami "Sbornej" w grze o mundial.

 

Bojkot meczów przeciwko Rosji zapoczątkowany przez Polskę zatacza coraz szersze kręgi i znajduje coraz większe uznanie. W niedzielę taką samą decyzję podjęła Angielska Federacja Piłkarska (FA).

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek o decyzji FIFA: Skandaliczna

 

Wieść o tym dotarła również do Ameryki Północnej. Polaków pochwalił sam Wayne Gretzky - uznawany przez wielu za hokeistę wszech czasów i stawiany na równi z takimi sportowcami, jak Michael Jordan, Michael Schumacher, Roger Federer czy Tiger Woods.

 

W sierpniu w Kanadzie mają odbyć się mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. W zmaganiach ma wystąpić reprezentacja Rosji. Gretzky, powołując się na przykład Polaków, apeluje do organizatorów o wykluczenie "Sbornej".

 

- Jestem niesamowicie zadowolony, że piłkarska reprezentacja Polski uznała, że nie będzie grać z Rosją. Jako Kanadyjczycy musimy zająć stanowisko, ponieważ ten turniej odbywa się u nas. Sądzę, że organizatorzy nie powinni pozwolić na grę Rosjan na mistrzostwach świata - powiedział Gretzky w rozmowie z telewizją TSN.

 

61-letni Gretzky to absolutna legenda hokeju na lodzie. Jest posiadaczem ponad 60 rekordów NHL, m.in. pod względem zdobytych bramek - 894 oraz zanotowanych asyst - 1963. Liga NHL postanowiła zastrzec jego numer 99, co sprawia, że już żaden zawodnik nie zagra w tych rozgrywkach z tym numerem. Tylko Gretzky'ego spotkało takie wyróżnienie ze strony władz NHL.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie