PZPN wspiera Ukraińców. Nie będą wliczani do limitu piłkarzy spoza Unii Europejskiej

Piłka nożna
PZPN wspiera Ukraińców. Nie będą wliczani do limitu piłkarzy spoza Unii Europejskiej
fot. Cyfrasport

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że zawodnicy mający ukraińskie obywatelstwo nie będą wliczani do limitu graczy spoza Unii Europejskiej. Taki przepis m.in. ułatwi im występy w Polsce po zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę.

"Komisja ds. Nagłych PZPN przyjęła zmiany w uchwałach Zarządu PZPN, mające na celu zniesienie ograniczeń w zakresie uczestnictwa zawodników posiadających obywatelstwo ukraińskie w rozgrywkach piłki nożnej na terenie Polski" - poinformował w poniedziałek PZPN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Bartoszek nie jest już trenerem Wisły Płock

 

"Zgodnie z przyjętymi zasadami, niezależnie od klasy rozgrywkowej, obywatele Ukrainy mogą być rejestrowani w klubach jako zawodnicy o statusie amatora. Dodatkowo, nie będą uwzględniani w limicie zawodników spoza obszaru UE mogących występować równocześnie na boisku w trakcie poszczególnych meczów" - dodano.

 

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami limit cudzoziemców nie dotyczy drużyn z ekstraklasy. W 1. lidze w jednej drużynie na boisku może przebywać jednocześnie dwóch zawodników pochodzących spoza obszaru UE, a na niższych szczeblach tylko po jednym.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie