Roman Kołtoń: Decyzja FIFA i UEFA jest spóźniona, ale potrzebna

Piłka nożna
Roman Kołtoń: Decyzja FIFA i UEFA jest spóźniona, ale potrzebna
fot. PAP
Roman Kołtoń: Decyzja FIFA i UEFA jest spóźniona, ale potrzebna

Roman Kołtoń nie ma wątpliwości, że FIFA i UEFA podjęły dobrą decyzję ws. zawieszenia Rosji. - Każda presja jest potrzebna - przyznał ekspert "Prawdy Futbolu". Dodał też, że świetną pracę wykonał Polski Związek Piłki Nożnej, za którym podążyły inne federacje.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz europejska (UEFA) - w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę - zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Nie odbędzie się m.in. mecz Rosja - Polska w półfinale baraży o awans na mundial. 

 

Zobacz także: Prezes PZPN skomentował decyzję FIFA i UEFA

 

- Każda presja na Rosji - także ze świata sportu - jest potrzebna. Ludobójczy reżim Władimira Putina atakuje niepodległą Ukrainę. Jeśli świat sportu może wpłynąć na społeczeństwo rosyjskie, na powstrzymanie tej agresji, to musimy po to wszystko sięgać. Decyzja FIFA i UEFA jest spóźniona, ale potrzebna - powiedział Kołtoń.

 

Polskie władze piłkarskie od kilku dni bardzo mocno naciskały na FIFA oraz UEFA w celu wykluczenia Rosji z rozgrywek piłkarskich.

 

- Sygnał z PZPN, który wyszedł od prezesa Cezarego Kuleszy i całej reprezentacji, był potrzebny. Niedzielna decyzja FIFA była łagodna, bo zakładała mecze Rosji na neutralnym gruncie, ale presja PZPN wpłynęła na stanowisko innych federacji - z Anglią na czele. Zróbmy wszystko, by wykluczyć Rosję i zmusić ją do zaprzestania działań wojennych - dodał.

 

UEFA anulowała też umowę sponsorską z rosyjskim koncernem gazowym Gazprom - poinformował w poniedziałek organ zarządzający europejską piłką nożną. 

 

Roman Kołtoń: Decyzja FIFA i UEFA spóźniona, ale konieczna i potrzebna

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie