Zbigniew Boniek o decyzji FIFA: Skandaliczna

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o decyzji FIFA: Skandaliczna
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek

Nie milkną echa decyzji FIFA dotyczącej sankcji wobec Rosji za działania wojenne w Ukrainie. Oburzenia nie ukrywa Zbigniew Boniek.

FIFA postanowiła nie wykluczać Rosji ze swoich rozgrywek. W zamian zdecydowała, że reprezentacja tego kraju będzie występować poza swoim terytorium pod zmienioną nazwą "Football Union of Russia", a także nie będzie mogła używać flagi i hymnu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wymowna reakcja Zbigniewa Bońka na decyzję FIFA wobec Rosji

 

Środowisko piłkarskie na całym świecie jest zbulwersowane takim postępowaniem ze strony globalnej organizacji piłkarskiej. Nie inaczej jest w przypadku Bońka.

 

- Uważam, że jest to decyzja skandaliczna. Nie podpisałbym się pod tym za żadne skarby - napisał wiceprezydent UEFA na Twitterze.

 

Z racji pełnionej funkcji przez Bońka, wielu kibiców uważa, że były prezes PZPN mógł brać udział w rozmowach z FIFA na temat sankcji wobec Rosji. Ten jednak kategorycznie temu zaprzecza.

 

- Proszę mnie nie wciągać w jakieś "fifowskie" ruchy, z którymi nie mam nic wspólnego - zaznaczył.

 

 

FIFA, podobnie jak UEFA zaznacza, że nie wyklucza dalszych sankcji wobec Rosji i czeka na rozwój wydarzeń. Przypomnijmy, że Europejska Federacja Piłkarska odebrała Sankt Petersburgowi prawo do organizacji tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Został on przeniesiony do Paryża.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie