Fortuna Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Rakowa w Gdyni

Raków Częstochowa bez problemu pokonał Arkę Gdynia

W drugim meczu ćwierćfinałowym Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0. Tym samym częstochowianie awansowali do półfinału rywalizacji. Bramki dla zespołu spod Jasnej Góry zdobyli Sebastian Musiolik i Vladislavs Gutkovskis.

Pierwsza bramka padła w 20. minucie. Na połowie Arki został sfaulowany Deian Sorescu. Przez to sędzia przyznał częstochowianom rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Ivi Lopez. Dośrodkowanie Hiszpana wykorzystał Musiolik, który strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Spotkanie było bardzo dynamiczne. Żadna z ekip nie dominowała na boisku. Obie drużyny cały czas starły się strzelić gola. Arka miała szanse, by doprowadzić do wyrównania. Mimo to do końca pierwszej części starcia widzieliśmy tylko jedno trafienie.

Po przerwie dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Lopez. Piłkarz Rakowa niepewnie przyjął piłkę w polu karnym rywali. Następnie zdecydował się na uderzenie futbolówki zewnętrzną częścią stopy. Nie był jednak w stanie trafić w bramkę.

Drugiego gola tym starciu strzelił Gutkovskis, który na murawie zastąpił Musiolika. Po błędach dwóch defensorów ekipy z Gdyni Łotysz stanął oko w oko z Kacprem Krzepiszem. Napastnik bez problemu pokonał bramkarza finezyjnym strzałem na dalszy słupek. W 66. minucie Raków podwyższył swoje prowadzenie.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Dzięki temu Raków zwyciężył 2:0 i awansował do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Tym samym drużyna spod Jasne Góry przybliżyła się do powtórzenia sukcesu z zeszłego sezonu. Warto bowiem przypomnieć, że w poprzedniej edycji turnieju to właśnie podopieczni Marka Papszuna sięgnęli po trofeum.

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Musiolik 20, Gutkovskis 66

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz - Mateusz Stępień, Michał Marcjanik, Gordan Bunoza, Martin Dobrotka, Olaf Kobacki (75. Artur Siemaszko) - Christian Aleman, Adam Deja, Sebastian Milewski (87. Michał Bednarski), Hubert Adamczyk - Karol Czubak (90. Mateusz Kuzimski)

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić - Deian Sorescu (67. Tomas Petrasek), Szymon Czyż, Igor Sapała, Fabio Sturgeon (46. Mateusz Wdowiak), Ivi Lopez (88. Wiktor Długosz), Patryk Kun - Sebastian Musiolik (55. Vladislavs Gutkovskis)

Żółte kartki: Marcjanik, Milewski, Aleman, Dobrotka - Kun, Sorescu, Sapała