Niemiecki trener zrezygnował z pracy w Moskwie

Piłka nożna
Niemiecki trener zrezygnował z pracy w Moskwie
Fot. PAP

Markus Gisdol przestał być trenerem Lokomotiwu Moskwa, którego piłkarzem jest Maciej Rybus. Klub podał tę informację bez żadnego wyjaśnienia. Szkoleniowiec wytłumaczył, że powodem rozstania jest inwazja Rosji na Ukrainę.

- Praca trenera piłkarskiego to najlepsze zajęcie na świecie. Nie mogę jednak wykonywać swego powołania w kraju, którego przywódca jest odpowiedzialny za agresję wojenną w środku Europy. Nie odpowiada to moim wartościom - zaznaczył w rozmowie z "Bildem" 52-letni Gisdol, który szkoleniowcem Lokomotiwu został cztery i pół miesiąca temu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wzruszający wpis Tomasza Kędziory nt. wojny w Ukrainie

 

Były opiekun m.in. Hamburgera SV i FC Koeln obrazowo tłumaczył sytuację. - Nie mogę stać na boisku w Moskwie i profesjonalnie trenować piłkarzy, gdy kilka kilometrów dalej wydawane są rozkazy, które przynoszą cierpienie całemu narodowi - wyjaśnił.

 

- To moja osobista decyzja i jestem do niej w stu procentach przekonany - podkreślił.

 

Gisdol w kwietniu rozstał się z FC Koeln, a w połowie października poprowadził pierwsze zajęcia z zawodnikami Lokomotiwu.

 

Jego tymczasowym następcą ma zostać dotychczasowy asystent Marvin Compper, były niemiecki piłkarz francuskiego pochodzenia.

LS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie