Nieoficjalnie: Polska w finale baraży o mundial

Piłka nożna
Nieoficjalnie: Polska w finale baraży o mundial
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski

Jak donosi włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, reprezentacja Polski, po wykluczeniu przez FIFA drużyny rosyjskiej, automatycznie uzyskała awans do finału baraży o tegoroczny mundial. W nim zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy.

FIFA ugięła się pod gigantyczną presją opinii publicznej i postanowiła wykluczyć Federację Rosyjską z walki o awans na mistrzostwa świata w Katarze. "Sborna" mała być rywalem Polski w półfinale baraży.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Engel: FIFA nie miała innego wyjścia. Dziwi, że potrzebowali tyle czasu

 

Światowa Organizacja Piłkarska pierwotnie ukarała Rosjan odebraniem im prawa do gry na własnym terenie oraz możliwości używania flagi i hymnu. Ponadto, reprezentacja miała występować pod zmienioną nazwą, jako Football Union of Russia. Takie "sankcje" zbulwersowały jednak środowisko piłkarskie i nie tylko.

 

Wykluczenie Rosji oznacza, że Polska wygra niedoszłe starcie zaplanowane na 24 marca walkowerem i automatycznie awansuje do finału barażu, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie - 29 marca.

 

Oficjalnej informacji na ten temat ze strony FIFA jeszcze nie ma, ale ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz. Przekonuje o tym Di Marzio.

 

"Po decyzji FIFA i UEFA (wykluczyła kluby z europejskich rozgrywek), Polska jest już w finale play-off i czeka na rywala, którym będzie zwycięzca drugiego półfinału - Szwecja lub Czechy" - czytamy na stronie włoskiego dziennikarza.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie