Fortuna Puchar Polski: Lech Poznań gra dalej

Podopieczni Macieja Skorży grają dalej.

Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze w ćwierćfinałowym meczu Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Macieja Skorży w środę wygrali 2:0.

Lech wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie meczu za sprawą trafienia Joao Amarala. Portugalczyk pokonał Grzegorza Sandomierskiego w 31. minucie.

Po przerwie przewaga "Kolejorza" została udokumentowana drugim golem. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Amaral. Jak się okazało, drugie trafienie portugalskiego pomocnika ustaliło wynik spotkania.

Lider PKO BP Ekstraklasy dołączył tym samym do Rakowa Częstochowa i Olimpii Grudziądz, czyli drużyn, które już wcześniej wywalczyły awans do półfinału krajowego pucharu.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: Amaral 31, 58

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Jakub Szymański, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz - Dariusz Pawłowski (46. Piotr Krawczyk), Dariusz Stalmach (46. Krzysztof Kubica), Jean Mvondo (46. Alasana Manneh), Robert Dadok, Bartosz Nowak, Mateusz Cholewiak (46. Erik Janza) - Lukas Podolski (84. Adrian Dziedzic)

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Joel Pereira, Bartosz Salamon, Mateusz Skrzypczak, Pedro Rebocho (87. Barry Douglas) - Kristoffer Velde (46. Michał Skóraś), Radosław Murawski, Jesper Karlstroem (72. Nika Kwekweskiri), Joao Amaral (82. Filip Marchwiński), Jakub Kamiński (72. Dani Ramirez) - Dawid Kownacki

Żółte kartki: Kubica - Karlstroem