PE koszykarek: Porażka Pszczółki w Lyonie, lublinianki wyeliminowane

Trener Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin Krzysztof Szewczyk.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS przegrały w Lyonie z zespołem LDLC ASVEL Feminin 54:78 (19:18, 16:30, 3:19, 16:11) w rewanżu ćwierćfinału Pucharu Europy i odpadły z rywalizacji. Pierwszy mecz w Lublinie zakończył się remisem 66:66.

Po lubelskim remisie sprzed tygodnia wiadomo było, że zwycięzca rewanżu uzyska awans do dalszych rozgrywek EuroCup.

Pierwsza kwarta zakończona jednopunktowym prowadzeniem lublinianek pozwalała mieć nadzieję, że emocje będą do końca, ale już w drugiej, a zwłaszcza w trzeciej odsłonie miejscowe pozbawiły polski zespół złudzeń.

Przez prawie siedem minut trzeciej kwarty podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka nie zdołały zdobyć punktu, a przeciwniczki w tym czasie zaliczyły ich 19, doprowadzając do najwyższego w tym meczu prowadzenia 67:38.

Pewien wpływ na tę sytuację miała wyjątkowa nieskuteczność czołowych zwykle zawodniczek Pszczółki - Kamiah Smalls i Aleksandry Stanacev.

Podkreślić jednak trzeba, iż dla debiutującego w europejskich pucharach zespołu lubelskich akademiczek dotarcie do ćwierćfinału EuroCup jest największym sukcesem w historii klubu.

LDLC ASVEL Feminin Lyon - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78:54 (18:19, 30:16, 19:3, 11:16).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Natasha Mack 16, Martina Fassina 15, Ivana Jakubcova 10, Aleksndra Kuczyńska 6, Natalia Kurach 4, Aleksandra Stanacev 2, Klaudia Niedźwiedzka 0, Zuzanna Sklepowicz 0, Olga Trzeciak 0.

LDLC ASVEL Feminin: Aleksandra Crvendakic 15, Marine Johannes 15, Sara Chevaugeon 13, Alexia Chartereau 8, Marieme Badiane 8, Julie Allemand 7, Cassidie Burdick 6, Juste Jocyle 2, Dominique Malonga 2, Ingrid Tanqueray 2.