PŚ w skokach kobiet: Sara Takanashi wygrała w Lillehammer

Sara Takanashi odniosła 62. pucharowe zwycięstwo w karierze.

Kinga Rajda zajęła 27. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Wygrała Japonka Sara Takanashi, odnosząc 62. pucharowe zwycięstwo w karierze.

Za skoki na odległość 130 i 132 m Takanashi uzyskała notę 291,5 pkt, wyprzedzając o 6,4 pkt Słowenkę Nikę Kriznar (133,5/131,5 m) oraz o 9,2 pkt kolejną reprezentantkę Słowenii, mistrzynię olimpijską z Pekinu Ursę Bogataj (135/125 m).

Tuż za podium, ale ze sporą stratą do Bogataj - 10,5 pkt, uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej PŚ Marita Kramer (129,5/125,5 m). Austriaczka z powodu zakażenia koronawirusem nie startowała w igrzyskach w Pekinie.

Rajda lądowała na 99,5 i 115,5 m, otrzymując notę 176 pkt. Do drugiej serii nie awansowała Nicole Konderla. Skoczyła 88,5 m, co dało jej 34. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż zdecydowanie prowadzi Kramer - 1045 pkt, wyprzedzając Kriznar - 821 oraz Bogataj - 761. Rajda jest 42. - 23 pkt, a Konderla 44. - 19 pkt.