Rzecznik PZPN: Wciąż czekamy na decyzję FIFA w sprawie baraży

Piłka nożna
Rzecznik PZPN: Wciąż czekamy na decyzję FIFA w sprawie baraży
fot. Cyfrasport
Polscy piłkarze czekają na decyzję FIFA w sprawie baraży do MŚ 2022.

Rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski powiedział PAP, że polska federacja wciąż czeka na decyzję FIFA ws. baraży o awans do mistrzostw świata. Na razie wiadomo na pewno, iż biało-czerwoni nie zagrają w półfinale z wykluczoną Rosją.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz europejska (UEFA) - w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę - zawiesiły w poniedziałek reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

 

Zobacz także: FIFA i UEFA zawiesiły Rosję

 

To oznacza, że nie odbędzie się m.in. zaplanowany na 24 marca w Moskwie mecz Rosja – Polska w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. Zwycięzca tego meczu miał zagrać w finale rywalizacji o mundial z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

 

Niektóre media podają, że Polska wygra walkowerem, ale pojawiają się też opinie o ewentualnym wyznaczeniu innego rywala dla kadry Czesława Michniewicza w półfinale.

 

– Wciąż nic nie wiemy, czekamy na decyzję FIFA. Na razie nie mamy żadnej informacji, również na temat daty jej ogłoszenia – powiedział PAP Jakub Kwiatkowski.

 

Prawdopodobnie decyzja FIFA jest kwestią kilku najbliższych dni. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski powiedział dzień wcześniej na antenie Canal Plus Sport, że polska federacja ma obiecane, iż decyzja zostanie podjęta do końca tygodnia.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie