Ołeksandr Usyk przygotowuje się do obrony Kijowa. "Ojczyzna ważniejsza niż pas mistrzowski"

Sporty walki
Ołeksandr Usyk przygotowuje się do obrony Kijowa. "Ojczyzna ważniejsza niż pas mistrzowski"
fot. PAP
Usyk przygotowuje się do obrony Kijowa. "Ojczyzna ważniejsza niż pas mistrzowski"

Słynny bokser Ołeksandr Usyk zaciągnął się do ukraińskiej armii i przygotowuje się do obrony Kijowa. - Nie ma strachu, absolutnie nie ma strachu - powiedział mistrz świata wagi ciężkiej w rozmowie z amerykańską stacją CNN.

- Jest tylko zdumienie, jak do tego mogło dojść w XXI wieku - dodał pięściarz.

 

Zobacz także: Witalij Kliczko: Syn wysłał mi SMS-a: "Tato, uważaj na siebie"

 

Usyk, który rozmawiał przez internet z piwnicy jednego z domów w Kijowie, powiedział, że nie wie, czy jest jakaś szansa na planowany w maju rewanżowy pojedynek z Anthonym Joshuą. We wrześniu ubiegłego roku pokonał Brytyjczyka w Londynie, zdobywając pasy mistrzowskie organizacji WBO, IBF i WBA.

 

- Naprawdę nie wiem, kiedy wrócę na ring. Moja ojczyzna i honor są dla mnie ważniejsze niż pas mistrzowski - podkreślił.

 

Wcześniej Usyk zamieścił w mediach społecznościowych wezwanie do narodu rosyjskiego, aby stawiał opór wobec wojny, oraz do prezydenta Władimira Putina, aby podjął rozmowy pokojowe bez warunków wstępnych.

 

Usyk jest jednym z kilku byłych i obecnych mistrzów boksu, którzy chwycili za broń w obronie Ukrainy. Mer Kijowa Witalij Kliczko oraz jego młodszy brat Władimir również przygotowują się do obrony stolicy Ukrainy, podobnie jak Wasyl Łomaczenko, mistrz olimpijski z Pekinu w wadze piórkowej.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie