Dwukrotny mistrz świata Erik Lesser kończy karierę

- Mi już wystarczy. Pakuję manatki, jeszcze trzy Puchary Świata i potem: Adios Amigos! - przekazał 33-letni Niemiec na swoim podcaście.

Niemiecki biathlonista Erik Lesser, trzykrotny medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata, ogłosił w Kontiolahti, że po zakończeniu tego sezonu rozstaje się ze sportem.

Jego decyzja oznacza, że nie wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Oberhofie, czyli w jego rodzinnej okolicy.

- Wielu zapyta teraz, odpuszczam MŚ w Oberhofie już za rok? Bo to kolejny rok katowania się - przyznał Lesser.

W 2015 w fińskim Kontiolahti wywalczył dwa złote medale MŚ - w sztafecie i biegu na dochodzenie. Rok wcześniej w Soczi zdobył dwa ze swoich trzech medali olimpijskich - srebrne zarówno w biegu na 20 km, jak i sztafecie. Trzeci - brązowy - dołożył w sztafecie w Pjongczangu w 2018 roku.

Lesser, który w karierze dwukrotnie wygrał zawody Pucharu Świata, wystąpi w tym tygodniu w Kontiolahti, a później jeszcze w Otepaeae w Estonii i stolicy Norwegii - Oslo.

- Zatem pożegnam się z biathlonem w kolebce sportów zimowych. To całkiem godne miejsce - podsumował Lesser.