Formuła 1 rozwiązała umowę na wyścigi Grand Prix w Rosji

Moto
Formuła 1 rozwiązała umowę na wyścigi Grand Prix w Rosji
fot. PAP
"Rosja w przyszłości nie będzie miejscem wyścigów" – ogłosiła F1 w komunikacie prasowym.

Rosja nie będzie w najbliższym czasie gościć rywalizacji Formuły 1. Władze najbardziej prestiżowej serii wyścigowej zdecydowały się rozwiązać umowę - poinformowano w komunikacie.

Już wcześniej, zaraz po rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę, Formuła 1 zdecydowała, że nie odbędzie się zaplanowany na wrzesień tegoroczny wyścig na ulicznym torze w Soczi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Max Verstappen w Red Bullu do 2028 roku

 

Od sezonu 2023 zmagania najlepszych kierowców świata miało gościć rodzinne miasto prezydenta Rosji Władimira Putina - Sankt Petersburg.

 

"Formuła 1 może potwierdzić, że rozwiązała umowę z promotorem Grand Prix Rosji, co oznacza, że w przyszłości Rosja nie będzie miejscem wyścigów" – ogłosiła F1 w komunikacie prasowym.

 

Putin odegrał znaczącą rolę w sprowadzeniu F1 do Rosji, gdzie wyścigi odbywały się regularnie od 2014 roku. Jak podkreśliła stacja BBC, imprezy te miały długoletni kontrakt i były jednymi z najbardziej dochodowych w cyklu.

 

Decyzja władz Formuły 1 idzie dalej niż wytyczne Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), która postulowała dopuszczenie do startów międzynarodowych rosyjskich kierowców, ale pod flagą neutralną.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Rajd Dakar 2022: Flash - 09.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie