PŚ w biathlonie: Triumf Norweżek w ostatniej sztafecie. Polki na 10. miejscu

Zimowe
PŚ w biathlonie: Triumf Norweżek w ostatniej sztafecie. Polki na 10. miejscu
fot. PAP/EPA
Norweżki najlepsze w sztafecie w Kontiolahti

Polskie biathlonistki w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka zajęły w fińskim Kontiolahti 10. miejsce w ostatniej w sezonie sztafecie 4x6 km, zaliczanej do Pucharu Świata. Zwyciężyły wyraźnie Norweżki, drugie były Szwedki, a trzecie Włoszki.

Norweżki wystąpiły w składzie Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Ida Lien, Ingrid Landmark Tandrevold. Wyprzedziły Szwedki o 37,7 s, a Włoszki równo o minutę.

 

Biało-czerwone straciły do triumfatorek prawie pięć minut - 4.54,4.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwukrotny mistrz świata Erik Lesser kończy karierę

 

Pierwsze zawody biathlonowe po igrzyskach w Pekinie przebiegały pod znakiem solidarności z Ukrainą. Wiele sztafet zaprezentowało się z żółtymi i niebieskimi serduszkami na swoich karabinach, a np. czeska drużyna pojawiła się w czapkach zimowych w barwach narodowych kraju zaatakowanego zbrojnie przez Rosję.

 

Ukrainki nie brały udziału w rywalizacji, m.in. utytułowana Julia Dżyma, która walczy obecnie na froncie, broniąc swojej ojczyzny.

 

W Kontiolahti nie było też biatlonistek z Rosji i Białorusi. Ich federacje narodowe zostały wykluczone przez światową federację (IBU) do odwołania.

 

To była ostatnia kobieca sztafeta w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej PŚ triumfowały Szwedki, minimalnie przed Norwegią, a Polki zajęły 14. miejsce, wyprzedzając Ukrainki.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie