Puchar Anglii: Awans Chelsea, Southampton i Liverpoolu

Liverpool awansował, pokonując u siebie Norwich City 2:1.

Chelsea Londyn wygrała na wyjeździe z drużyną z zaplecza ekstraklasy - Luton Town 3:2 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Anglii. Awans wywalczyły także Southampton i Liverpool.

Dla Chelsea środa była "dniem sejsmicznym" - jak to określiła agencja Reuters. Kilka godzin po zapowiedzi sprzedaży klubu przez rosyjskiego oligarchę Romana Abramowicza "The Blues" rozgrywali trudny mecz w Luton.

Po pierwszej połowie przegrywali 1:2, ale po zmianie stron zdołali pokonać przeciwnika. W 68. minucie wyrównał Niemiec Timo Werner, a w 78. po jego asyście zwycięskiego gola strzelił Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii, ostatnio w niełasce trenera Thomasa Tuchela, powrócił do pierwszego składu triumfatorów Champions League i klubowych mistrzów świata.

- Nie żyjemy na pustyni, chłopaki mają w hotelu internet, telewizję i oczywiście znaliśmy wszystkie informacje. Rozgrywać mecz wieczorem, gdy koncentracja jest kluczowym elementem, nie było łatwo - powiedział Tuchel.

Z awansu cieszyli się piłkarze Southampton FC, pokonując na własnym boisku West Ham United 3:1. Jan Bednarek oglądał spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy, a bramkarz Łukasz Fabiański nie znalazł się w kadrze meczowej "Młotów".

Awansował także Liverpool, pokonując u siebie Norwich City 2:1. W zespole gości grał Przemysław Płacheta, ale w przerwie został zmieniony.

We wtorek Manchester City wygrał na wyjeździe z występującym na drugim poziomie Peterborough 2:0, Crystal Palace pokonał u siebie Stoke City (też drugi poziom) 2:1, a inny z zespołów z Championship - Middlesbrough - sprawił kolejną niespodzianką, wygrywając na własnym boisku po dogrywce z Tottenhamem Hotspur 1:0.

Zwycięskiego gola strzelił w 107. minucie Joshua Coburn. W poprzedniej rundzie piłkarze "Boro" wyeliminowali na Old Trafford dwunastokrotnego zdobywcę trofeum Manchester United po rzutach karnych.

Puchar Anglii to najstarsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Obecna edycja jest 141. w historii. Trofeum broni Leicester City.