Puchar Króla: Valencia pierwszym finalistą

Piłkarze Valencii pokonali u siebie Athletic Bilbao 1:0 i awansowali do finału Pucharu Króla Hiszpanii.

Piłkarze Valencii pokonali u siebie Athletic Bilbao 1:0 i awansowali do finału Pucharu Króla Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu tych drużyn było 1:1. Rywala "Nietoperzy" w decydującym spotkaniu wyłoni czwartkowa rywalizacja Betisu Sewilla z Rayo Vallecano.

Bramkę na wagę awansu Valencii zdobył w 43. minucie reprezentant Portugalii Goncalo Guedes.

W drugiej połowie gospodarze skupili się na obronie korzystnego wyniku, ale mieli swoje szanse podwyższenia wyniku, m.in. w doliczonym czasie gry Carlos Soler.

Athletic, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Real Madryt, z 23 triumfami jest drugim - po Barcelonie (31) - najbardziej utytułowanym zespołem tych rozgrywek. Na kolejne zwycięstwo czeka jednak od 1984 roku, a w dwóch poprzednich edycjach przegrał finał.

Z kolei "Nietoperze" wznosiły trofeum osiem razy, ostatnio w 2019 roku. Wówczas trenerem Valencii był Marcelino, który obecnie prowadzi... Athletic Bilbao.

Na czwartek zaplanowano drugi rewanż półfinałowy - Betisu z Rayo Vallecano. Drużyna z Sewilli jest bliska awansu, wygrała bowiem na wyjeździe 2:1.

Betis dotychczas dwukrotnie zdobył Puchar Hiszpanii, ostatnio w 2005 roku. W finale łącznie grał cztery razy. Natomiast Rayo nigdy do decydującego etapu nie dotarło.