Puchar Włoch: Szczęśliwe zwycięstwo Juventusu Turyn w półfinale

Juventus Turyn bliżej finału Pucharu Włoch.

Fiorentina, z Krzysztofem Piątkiem w składzie, przegrała z Juventusem Turyn 0:1 (0:0) w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Włoch. Rewanż 21 kwietnia w Turynie.

Juventus odniósł we Florencji szczęśliwe zwycięstwo. Samobójczą bramkę zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Lorenzo Venuti. Wcześniej przeważali gospodarze, a dwie dwie dobre okazje strzeleckie miał francuski napastnik Jonathan Ikone, ale nie potrafił pokonać Mattię Perina.

Piątek opuścił boisko w 65. minucie, natomiast z ławki rezerwowych mecz oglądali bramkarze Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) i Wojciech Szczęsny (Juventus).

We wtorek w derbach Mediolanu Milan bezbramkowo zremisował z Interem. Obie drużyny ostatnio nie są w najwyższej formie, ale dalej mają szansę zdobyć dublet - mistrzostwo kraju i Coppa Italia.