Fortuna 1 Liga: GKS Katowice ze skromnym zwycięstwem w Sosnowcu

Andrzej Błąd zdobył jedyną bramkę w tym meczu

GKS Katowice pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adrian Błąd. 30-latek przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu w końcówce spotkania.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Bramkarze obu zespołów nie mieli wielu szans na popisanie się swoimi umiejętnościami. Dobrą okazję do otworzenia wyniku tego starcia miał Filip Szymczak. Młody napastnik otrzymał piłkę w polu karnym rywali. Po jego strzale piłka przeleciała obok słupka. Do przerwy żadna z ekip nie była w stanie wyjść na prowadzenie.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Wprowadzony w drugiej połowie Marko Roginic z prawego skrzydła dograł piłkę do Błąda. 30-latek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Po jego strzale futbolówka minęła defensorów Zagłębia, a następnie przy słupku wpadła do bramki gospodarzy.

Dzięki temu trafieniu GKS sięgnął po swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie i awansował na 11. miejsce w tabeli. Natomiast ekipa z Sosnowca znajduje się na 15. pozycji. Ma pięć punktów przewagi nad Stomilem Olsztyn, który jest w strefie spadkowej.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Bramka: Adrian Błąd 80