Media: Kamil Jóźwiak przeniesie się do MLS

Piłka nożna
Media: Kamil Jóźwiak przeniesie się do MLS
fot. Cyfrasport
Kamil Jóźwiak (z lewej) ma przenieść się do MLS

Simon Stone poinformował, że Kamil Jóźwiak odejdzie z Derby County i przeniesie się do MLS. Angielski dziennikarz powołał się na słowa Wayne'a Rooneya.

O zmianie klubu reprezentanta Polski Stone poinformował na swoich mediach społecznościowych. Według informacji, które miał otrzymać od Rooneya, czyli trenera Derby County, Jóźwiak już niedługo pożegna się z zespołem z drugiej ligi angielskiej. Transfer Polaka ma kosztować milion funtów. Dziennikarz nie podał jednak, do jakiego klubu za oceanem przeniesie się 23-latek. 

 

 

Według Tomasza Włodarczyka Jóźwiak ma za niedługo zostać piłkarzem Charlotte FC. Przypomnijmy, że w tym zespole z MLS występuje już dwóch Polaków. Barwy tego klubu reprezentują Karol Świderski i Jan Sobociński. Transfer 22-krotnego reprezentanta Polski ma zostać potwierdzony w ciągu najbliższych dni.

 

Obecnie Derby County znajduje się w strefie spadkowej drugiej ligi angielskiej. Warto zaznaczyć, że podopieczni Rooneya zostali ukarani odjęciem 21 punktów przez władze ligi. Powodem takiej decyzji były problemy finansowe klubu. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie