Tauron Liga: Developres wygrał w Legionowie

Legionovia - Developres 2:3.

W hitowym meczu 20. kolejki Tauron Ligi IŁ Capital Legionovia Legionowo przegrała z Developresem Bella Dolina Rzeszów 2:3. Siatkarki z Legionowa prowadziły 2:1 i 16:12 w czwartym secie, przyjezdne zdołały jednak rozstrzygnąć rywalizację na swą korzyść. Lider pokonał trzecią drużynę w tabeli i umocnił się na czele stawki.

Premierowa odsłona toczyła się pod dyktando siatkarek z Legionowa. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku i lepiej prezentowały się w polu zagrywki. Rzeszowianki popełniły więcej błędów własnych, a jeden z nich przyniósł rywalkom decydujący punkt (25:16).

Druga partia również była jednostronna, ale role się odwróciły. Tym razem to rzeszowianki, które poprawiły skuteczność w ofensywie, nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, zwłaszcza w drugiej części seta. Kara Bajema ustaliła skutecznym atakiem wynik na 17:25.

Dopiero set numer trzy dostarczył kibicom więcej emocji. Obie ekipy walczyły punkt za punkt. Gospodynie miały piłkę setową po ataku Olivii Różański (24:23), ale chwilę później miały ją rywalki, gdy asem serwisowym popisała się Kara Bajema (24:25). Wojnę nerwów wygrała jednak ekipa z Legionowa, kończąc seta punktowym blokiem (28:26).

Wydawało się, że w kolejnej partii gospodynie pójdą za ciosem, w środkowej części seta prowadziły już 16:12. Rzeszowianki ruszyły do odrabiania strat i dopięły swego (21:21), a o zwycięstwie znów decydowała rywalizacja na przewagi. Tym razem rozegrały ją po swojej myśli przyjezdne. W ostatniej akcji seta błąd w ataku popełniła Różański (25:27).

Zwycięzcę wyłonił tie-break. Przy zmianie stron, po ataku Ann Kalandadze, dwa oczka zaliczki miały siatkarki Developresu (6:8). W końcówce utrzymały przewagę, dobrze grając na środku. Po ataku Anny Stencel miały piłkę meczową przy stanie 9:14. Rywalki co prawda obroniły się w trzech kolejnych akcjach, ale Stencel zdobyła brakujący punkt (12:15).

Najwięcej punktów: Gyselle Silva Franco (24), Olivia Różański (23), Yaprak Erkek (13), Aleksandra Gryka (10) – Legionovia; Magdalena Jurczyk (16), Jelena Blagojević (15), Anna Stencel (14), Kara Bajema (13) – Developres. MVP: Magdalena Jurczyk (8/13 = 62% skuteczności w ataku + 8 bloków).

Legionovia: Yaprak Erkek, Alicja Grabka, Aleksandra Gryka, Olivia Różański, Gyselle Silva Franco, Sonia Stefanik – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba. Trener: Alessandro Chiappini.
Developres: Kara Bajema, Jelena Blagojevic, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska – Daria Przybyła (libero) oraz Katarzyna Bagrowska, Julia Bińczycka, Ana Kalandadze, Izabella Rapacz, Aleksandra Szczygłowska. Trener: Stephane Antiga

Terminarz i plan transmisji 20. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2022-03-04: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15)
2022-03-04: BKS Bostik Bielsko-Biała – E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 (27:29, 25:23, 28:30, 25:19, 15:11)
2022-03-05: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz (19.00; transmisja – Polsat Box Go)
2022-03-06: Joker Świecie – #VolleyWrocław (19.00; transmisja – Polsat Box Go)
2022-03-06: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź (20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-07: UNI Opole – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (20.30; transmisja – Polsat Sport).