Narciarskie MŚJ: Niemcy wygrali konkurs drużyn mieszanych w kombinacji norweskiej

Niemiec Simon Mach w konkursie skoków do kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata juniorów 2022 w Zakopanem.

Niemcy wygrali konkurs drużyn mieszanych kombinacji norweskiej rozegrany w piątek w Zakopanem w ramach mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Polacy zajęli ósme miejsce. W trzecim dniu MŚJ w stolicy polskich Tatr w konkursie drużyn mieszanych w narciarskim dwuboju uczestniczyło 10 ekip.

W skokach Japonia wystąpiła w składzie trzyosobowym - na starcie nie stanęła bowiem Hazuki Ikeda. Norwegia także została z trójką reprezentantów - po swoim skoku i kontroli sprzętowej zdyskwalifikowana została Heidi Dyhre Traaserud.

Polskę reprezentowali Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane), Natalia Słowik (AZS Zakopane), Zuzanna Rapacz (KS Eve-nement Zakopane) i Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane).

Zawodniczki i zawodnicy wykonywali po jednym skoku, a potem w sztafecie dwuboistki biegły po 2,5 km. Dwuboiści mieli do pokonania 5 km każdy. Na start w biegu nie zdecydowali się Japończycy.

Po skokach na czele byli Austriacy, Niemcy i Włosi. Zajmujący szóste miejsce Polacy wystartowali na trasę ze stratą 1,33 s do liderów. Po ostrej walce tytuł wywalczyli Niemcy. Drugie miejsce zajęli Włosi, a na trzecim stopniu podium stanęli Austriacy. Polska ekipa zakończyła konkurs na ósmym miejscu.

W sobotę dwuboiści narciarscy walczyć będą w konkursie drużynowym. W tej samej konkurencji zmierzą się też skoczkinie i skoczkowie.

W niedzielę, ostatnim dniu juniorskich mistrzostw świata, o medale na Średniej Krokwi powalczą drużyny mieszane.