Puchar Anglii: Everton w ćwierćfinale

Występujący w angielskiej ekstraklasie Everton pokonał rywalizujący na piątym szczeblu ligowych rozgrywek Boreham Wood 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Występujący w angielskiej ekstraklasie Everton pokonał rywalizujący na piątym szczeblu ligowych rozgrywek Boreham Wood 2:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Anglii. Obie bramki zdobył Wenezuelczyk Salomon Rondon.

Zaskakująco dobrze spisująca się amatorska ekipa z przedmieść Londynu skutecznie broniła się przez blisko godzinę meczu w Liverpoolu. Jednak w 57. minucie Rondon wykorzystał dośrodkowanie po ziemi z prawej strony i czubkiem buta posłał piłkę do siatki. Był to pierwszy gol stracony przez Boreham Wood w tej edycji FA Cup.

W 84. minucie Wenezuelczyk uderzył głową po dośrodkowaniu tym razem z lewego skrzydła. Wydawało się, że bramkarz Taye Ashby-Hammond skutecznie interweniował, ale dzięki technologii goal-line dostrzeżono, że wybił piłkę już zza linii.

Przed rozpoczęciem czwartkowego spotkania odbyło się losowanie par kolejnej rundy rozgrywek. Everton zmierzy się na wyjeździe z Crystal Palace w jednej z dwóch par, w których trafili na siebie przedstawiciele ekstraklasy. W tej drugiej Southampton Jana Bednarka podejmie Manchester City.

Ponadto Liverpool zagra na wyjeździe z Nottingham Forest albo Huddersfield Town (oba zespoły z zaplecza Premier League rozegrają spotkanie 1/8 finału w poniedziałek), a Chelsea Londyn, również na stadionie rywala, zmierzy się z Middlesbrough (drugi szczebel).