Rzecznik PZPN: Krychowiak otrzymał bardzo poważną ofertę i chce z niej skorzystać

Piłka nożna
Rzecznik PZPN: Krychowiak otrzymał bardzo poważną ofertę i chce z niej skorzystać
fot. PAP
Grzegorz Krychowiak otrzymał konkretną ofertę transferu.

W programie "Cioną po oczach" rzecznik prasowy PZPN wypowiedział się na temat dalszej kariery Grzegorza Krychowiaka. - Ma jedną bardzo poważną ofertę na stole - zdradził Jakub Kwiatkowski. Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski będzie chciał ją wykorzystać, by opuścić FK Krasnodar, którego nadal pozostaje zawodnikiem. Temat ewentualnego odejścia Polaka jest rzecz jasna związany z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Grzegorz Krychowiak nadal jest formalnie zawodnikiem FK Krasnodar, jednak chce opuścić rosyjski klub, ze względu na inwazję wojsk tego kraju na Ukrainę.

 

W czwartek FK Krasnodar wydał oświadczenie, w którym napisał, że kontrakty niemal wszystkich zagranicznych piłkarzy zostały zawieszone. Zawodnicy nie mogą zatem rozwiązać kontraktu z rosyjskim zespołem, ale nie mają też obowiązku trenować z drużyną i brać udziału w meczach. Mają jednak nakaz, by trenować indywidualnie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Szymański rozwiąże kontrakt z rosyjskim klubem? "Jedyna opcja to..."

 

Wyjątkiem od tej reguły stał się Grzegorz Krychowiak, który najwidoczniej nie przystał na takie warunki i ma zamiar definitywnie zerwać kontrakt z klubem. Według rzecznika PZPN, pomocnik nie może narzekać na brak zainteresowania, a do klubu wpłynęła bardzo konkretna oferta.

 

- On ma jedną bardzo poważną ofertę na stole. Gdyby się zdecydował i dogadał z Krasnodarem ws. rozstania, to praktycznie z miejsca mógłby podpisać umowę z tym nowym klubem - oznajmił.

 

- Jego agent rozmawia z Krasnodarem, by ta umowa została rozwiązana. Wszyscy czekają na to, co zrobi FIFA. Okienka transferowe w najważniejszych ligach europejskich są zamknięte. Być może FIFA zdecyduje, by do końca marca przedłużyć okienko dla tych, którzy grali w Rosji bądź na Ukrainie - spekulował.

 

Kwiatkowski otwarcie pochwalił postawę reprezentanta Polski, stawiając go tym samym za wzór.

 

- Grzegorz ma dużo cywilnej odwagi. Wrzucił oświadczenie polskich piłkarzy na swoje media społecznościowe, a wiadomo, że gra w rosyjskim klubie. Teraz zdecydował się, by odejść z klubu. Atmosfera na terenie Rosji będzie gęstniała z każdym kolejnym dniem - podkreślił rzecznik PZPN.

 

Na koniec zaczęły się spekulacje, jakie potencjalne kierunki mógłby obrać 32-latek.

 

- Teraz Paulo Sousa mógłby się zrehabilitować i na przykład zadzwonić do Grzegorza Krychowiaka. Okienko w Brazylii cały czas jest otwarte. Mógłby go przygarnąć do siebie i podać mu pomocną dłoń - zakończył prześmiewczo Kwiatkowski.

 

Krychowiak w Krasnodarze gra od roku po transferze z innego rosyjskiego klubu, Lokomotiwu Moskwa. Wcześniej bronił barw między innymi Stade Reims, West Bromwich, Sevilli czy PSG.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie