PKO BP Ekstraklasa: Remis Stali z Jagiellonią

Stal - Jagiellonia 1:1.

W piątkowym spotkaniu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1. Zgromadzeni na stadionie w Mielcu przy ulicy Solskiego mogli się przekonać, że nadal trwa zima. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego zaczął bowiem sypać śnieg. Nie był on jednak na tyle intensywny, aby przeszkodzić w rozegraniu meczu.

W pierwszej połowie obie strony miały po kilka okazji do zdobycia gola. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu pojedynku groźnie "główkował" Filip Piszczek, ale piłka nie wpadła do siatki. Z kolei w 9. min. w swoim polu karnym Rafał Strączek pozwolił, aby rywale przejęli piłkę, ale potem rozpaczliwym rzutem pod nogi Martina Pospisila uratował sytuację.

W 27. min. dwa razy było gorąco pod bramką zespołu z Białegostoku. Najpierw dalekim wyjściem poza pole karne sytuacje uratował Zlatan Alomerovic. Potem ładnie z dystansu uderzył Krystian Getinger, ale niecelnie. Tuż przed przerwą Tomas Prikryl tak dośrodkował, że poprzeczka "uratowała" Stal od utraty gola.

Szybko po rozpoczęciu drugiej połowy Jagiellonia objęła prowadzenie. W 48. min Bojan Nastic dośrodkował z rzutu wolnego a celną "główką" popisał się Miłosz Matysik.

W 74. min. powinno być 0:2: Narek Grigorjan strzelił bardzo groźnie ale minimalnie niecelnie.

Na sześć minut przed końcem Dawid Kort uderzył piłką w poprzeczkę. Gola dla Stali padł jednak w 89. min. Wówczas Michał Pazdan w swoim polu karnym przegrał walkę o "górną piłkę". Ta trafiła pod nogi Konrada Wrzeińskiego, który strzałem z bliska pokonał przyjezdnego golkipera.

Kibice nie zapomnieli o Ukraińcach, którzy muszą walczyć za wolność swojego kraju w wojnie z Rosją. W 15. min. po jednej stronie stronie stadionu powstała kartoniada, w narodowych barwach Ukrainy. Nie brakło długiego skandowania, co przybyli myślą o Putinie.

PGE FKS Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: Wrzesiński 89 -  Matysik 48

Stal: Rafał Strączek - Arkadiusz Kasperkiewicz (81. Dawid Kort), Mateusz Matras, Marcin Flis - Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk (72. Wiktor Kłos), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (87. Bożidar Czorbadżijski), Dominik Steczyk, Maciej Domański (72. Konrad Wrzesiński).

Jagiellonia: Zlatan Alomerovic - Miłosz Matysik, Michał Pazdan, Bojan Nastic - Tomas Prikryl, Oliwier Wojciechowski (87. Michał Nalepa I), Martin Pospisil (68. Bartłomiej Wdowik), Taras Romanczuk, Fedor Cernych (73. Narek Grigorjan) - Przemysław Mystkowski (86. Kacper Tabiś), Filip Piszczek (73. Andrzej Trubeha).

Żółte kartki: Flis - Cernych,  Mystkowski, Matysik, Nastic

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 3 109.