UFC: Ukraiński zawodnik zaatakował Khabiba Nurmagomedova. "Zawsze gadasz o honorze, a teraz milczysz?!"

Sporty walki
UFC: Ukraiński zawodnik zaatakował Khabiba Nurmagomedova. "Zawsze gadasz o honorze, a teraz milczysz?!"
fot. PAP
Khabib nie zajął stanowiska w sprawie wojny na Ukrainie.

Mający wkrótce zadebiutować w największej amerykańskiej organizacji MMA Ihor Potieria (19-2, 9 KO, 6 Sub) sprowokował Khabiba Nurmagomedova (29-0, 8 KO, 11 Sub), by ten wyraził swoje zdanie na temat inwazji Rosji na Ukrainę. "Zawsze gadasz tyle o honorze i wierze, a teraz milczysz?" - zapytał retorycznie Dagestańczyka Ukrainiec.

Igor Potieria to jeden z nowych zawodników Dany White'a, cały czas czekający jeszcze na swoją pierwszą walkę dla Ultimate Fighting Championship. Angaż do największej amerykańskiej organizacji MMA wywalczył dzięki pokonaniu Łukasza Sudolskiego na gali Dana White's Contender Series, we wrześniu 2021 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mariusz Pudzianowski zabrał głos ws. wojny na Ukrainie. "Już raz mnie zablokowali"

 

Ze względu na napaść wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, zawodnik postanowił zwrócić się do niepokonanego w klatce Khabiba Nurmagomedova, który na przestrzeni lat stał się ikoną mieszanych sportów walki, a w wywiadach nieraz podkreślał, że najważniejsze są dla niego takie wartości jak wiara w Boga, honor i tradycja.

 

Tradycją było również nomen omen to, że każdą wypowiedź po wygranych walkach Dagestańczyk rozpoczynał słowem "Alhamdulillah", a więc Tahmidem - arabskim wyrażeniem oznaczającym "Chwała Bogu", wielokrotnie wypowiadanym w Koranie przez proroka Mahometa.

Ukrainiec postanowił przypomnieć Khabibowi o tym "szczególe".

 

"Byłeś kochany przez miliony, stałeś się przykładem dla wielu zawodników. Wielokrotnie mówiłeś o honorze i wierze, a teraz milczysz?! Przecież zaczynałeś karierę na Ukrainie" - napisał Potieria pod postem na swoim profilu instagramowym.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Бокс | UFC | Tribuna.com 🥊 (@boxingukraineboxing)

 

Trudno przypuszczać, by Nurmagomedov otwarcie skrytykował agresję Rosji na Ukrainę, gdyż od lat pozostaje w dobrych relacjach z Władimirem Putinem, u którego wielokrotnie gościł. Jest też przyjacielem czeczeńskiego dyktatora Ramzana Kadyrowa.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie