Alpejski PŚ: Francuzka wygrała supergigant w Lenzerheide. Maryna Gąsienica-Daniel na 16. miejscu

Maryna Gąsienica-Daniel

Francuzka Romane Miradoli wygrała w szwajcarskiej miejscowości Lenzerheide supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 16. miejsce. Kryształową Kulę w tej konkurencji zdobyła Włoszka Federica Brignone.

27-letnia Miradoli odniosła pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Na trudnej technicznie trasie wyprzedziła o 0,38 s słynną Amerykankę Mikaelę Shiffrin oraz o 0,88 s reprezentantkę gospodarzy, mistrzynię olimpijską z Pekinu Larę Gut-Behrami.

Startująca z numerem 48 Gąsienica-Daniel straciła do zwyciężczyni 3,22 s.

Brignone zajęła dziewiąte miejsce, ale zwycięstwo w klasyfikacji PŚ w supergigancie zapewniła sobie jeszcze przed startem, korzystając z błędu swojej rodaczki Eleny Curtoni, która wypadła z trasy.

W klasyfikacji generalnej samodzielne prowadzenie objęła Shiffrin, która przed tym startem dzieliła pierwsze miejsce z Petrą Vlhovą. Amerykanka po raz 11. w tym sezonie stanęła na podium PŚ, natomiast Słowaczka zajęła w sobotę 18. miejsce.

W niedzielę w Lenzerheide odbędzie się slalom gigant, koronna konkurencja Gąsienicy-Daniel.