Bundesliga: Bayern zremisował w meczu na szczycie. Samobój Thomasa Muellera

Thomas Mueller strzelił samobója

Bayern Monachium zremisował na swoim boisku z Bayerem Leverkusen w meczu na szczycie Bundesligi. Piłkę do własnej bramki wpakował Thomas Mueller. Trafienie dla ekipy z Monachium zanotował Niklas Sule.

Okazję do otwarcia wyniku, już na początku spotkania miał Mueller. Dobrą interwencją popisał się jednak Lukas Hradecky, który oddalił zagrożenie od swojej bramki. Fin był jednak bezsilny przy uderzeniu Niklasa Sule w 18. minucie. W pole karne gości z rzutu rożnego dośrodkował Joshua Kimmich. Piłka trafiła do rosłego obrońcy, a ten posłał ją przy słupku wprost do bramki przeciwników.

Zespół z Bawarii cały czas dominował na boisku. Mistrzowie Niemiec częściej przebywali przy piłce. Tworzyli również więcej szans bramkowych. Mimo to gościom przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. Piłkę z rzutu wolnego uderzył Kerem Demirbay. Muellera próbował wybić futbolówkę, ale skierował ją do własnej bramki. Przez to po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniały dwie jedynki.

Po przerwie Bayern stawiał warunki na murawie. Ekipa Roberta Lewandowskiego kontrolowała grę. Bayer od czasu do czasu miał szanse na wyjście na prowadzenie. Jednym z aktywniejszych zawodników w ofensywie gości był Florian Wirtz. Mimo to żadna z ekip nie była w stanie przekuć swoich okazji na gole. Przez to spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

To dopiero drugi remis mistrzów Niemiec w tym sezonie Bundesligi. Bawarczycy nadal prowadzą w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Na swoim koncie mają 59 punktów, czyli o dziewięć "oczek" więcej, niż plasująca się na drugim miejscu Borussia Dortmund. Na trzeciej pozycji znajduje się natomiast Bayer.

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)

Bramki: Niklas Sule 18, Thomas Mueller 36 (sam.)