Fortuna 1 Liga: Resovia z minimalnym zwycięstwem. GKS Tychy górą w Nowym Sączu

GKS Tychy zwyciężył na wyjeździe w starciu z Sandecją Nowy Sącz

W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Apklan Resovia Rzeszów pokonała na swoim boisku GKS Jastrzębie 1:0. Natomiast GKS Tychy zwyciężył na wyjeździe w starciu z Sandecją Nowy Sącz 3:2.

Pierwszy raz w meczu Resovia - GKS Jastrzębie piłka wpadła do bramki w 38. minucie. Golkipera ekipy z Rzeszowa pokonał Konrad Handzlik. Po weryfikacji z systemem VAR jego trafienie zostało anulowane. Wynik spotkania w 51. minucie otworzył Marek Mróz. Pod koniec starcia drugą żółtą kartkę obejrzał Dariusz Kaminski. Tym samym Resovia końcówkę meczu rozegrała w przewadze jednego zawodnika. Podopieczni Grzegorza Kurdziela odnieśli 11. porażkę w tej edycji Fortuna 1 Ligi.

Apklan Resovia Rzeszów - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)

Bramka: Marek Mróz 51

Apklan Resovia Rzeszów - GKS Jastrzębie 1:0. Skrót meczu

W meczu Sandecja - GKS Tychy padło o wiele więcej bramek. Tyszanie w sześć minut byli w stanie strzelić dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Wolkowicz oraz Wiktor Zytek. Zespół z Nowego Sącza doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą. Łukasz Zjawiński wykorzystał dwa rzuty karne przyznane gospodarzom. O wyniku spotkania zadecydował samobój. Do własnej bramki trafił Svetoslav Dikov. Dzięki temu GKS sięgnął po swoje dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 2:3 (2:2)

Bramki: Łukasz Zjawiński 29 (k.), 45 (k.) - Krzysztof Wolkowicz 2, Wiktor Zytek 6, Svetoslav Dikov 64 (sam.)

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 2:3. Skrót meczu