Gwiazda polskiego sportu pomogła ukraińskiej rodzinie. Teraz walczy z... hejtem

Inne
Gwiazda polskiego sportu pomogła ukraińskiej rodzinie. Teraz walczy z... hejtem
fot. PAP
Agnieszka Kobus-Zawojska z nagrodą dla najlepszego sportowca stolicy w 2021 roku podczas XXII Gali Mistrzów Sportu Warszawy z 24 lutego 2022 roku.

Agnieszka Kobus-Zawojska, dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie, opublikowała w mediach społecznościowych informację o udzielonej pomocy ukraińskiej wioślarce, która szukała schronienia przed wojną. Polska zawodniczka nie spodziewała się, że czeka ją... hejt.

Cały świat, również sportowy, stara się pomóc Ukrainie i jej mieszkańcom w obliczu wojny z Rosją. Na piękny gest zdecydowała się Kobus-Zawojska, która błyskawicznie zaoferowała pomoc znajomej wioślarce, zapewniając jej oraz jej rodzinie mieszkanie. Polka postanowiła podzielić się tą informacją z użytkownikami mediów społecznościowych. Ku jej zaskoczeniu, spotkała się z falą... negatywnych komentarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chińskie telewizje nie pokażą meczów Premier League ze względu na demonstracje na rzecz Ukrainy

 

 

Wielu internautów zarzuciło jej bowiem "lansowaniem się" na niesieniu pomocy Ukraińcom. Kobus-Zawojska wypowiedziała się na ten temat.

 

"Jestem sportowcem i wydaje mi się, że w jakimś stopniu my sportowcy powinniśmy dawać przykład. Pomagam teraz, a hejterzy hejterami zostaną nawet w tak przykrej sytuacji. Słabo" - napisała.

 

 

"Niektórzy nazywają pomaganie "lansowaniem". Szczerze powiem, podoba mi się to "lansowanie" Polaków. Lubię takie sensowne "lansowanie" - kontynuowała.

 

 

"Jestem zszokowana tym, ile "trolli" jest na Twitterze. Jeśli moje zdjęcie z Oleną przekona choć jedną osobę, aby przyjąć kogoś, to ma to sens. To moja rywalka z wioseł, ale koleżanka poza. Walczymy tylko w sporcie" - czytamy.

 

 

"Gdyby nikt nie "lansował się" pomaganiem, to jaka byłaby skala? Ile osób otrzymałoby pieniądze na leczenie ze zbiórek? Dlaczego potrzebujący proszą celebrytów o udostępnienia? "Trolle" i tak nie zrozumieją" - skwitowała nasza podwójna medalistka olimpijska z Rio (brąz) oraz z Tokio (srebro).

 

 

Od początku ataku Rosji na Ukrainę do Polski przybyło ponad 787,3 tys. uchodźców – poinformowała w sobotę Straż Graniczna. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie