PŚ szablistek: Sylwia Matuszak trzecia w zawodach w Atenach

Sylwia Matuszak zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata szablistek w Atenach. 24-letnia zawodniczka KKSz Konin po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi. Wygrała reprezentantka Azerbejdżanu Anna Baszta.

Polka, która do tej pory zajmowała 60. lokatę w światowym rankingu, zaczęła od wygranej w 1/32 finału z Turczynką Fatmą Zehrą Kose 15:11. Później pokonała kolejno wyżej notowaną Włoszkę Martinę Criscio 15:12, mistrzynię olimpijską z Londynu, Koreankę Jiyeon Kim 15:9, a w ćwierćfinale zwyciężyła Bułgarkę Olgę Hramową 15:13.

W półfinale Matuszak uległa późniejszej triumfatorce - Baszcie 13:15.

Pozostałe trzy Polki w turnieju głównym, z udziałem 64 szablistek, odpadły w 1. rundzie. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski KS) zajęła 35. miejsce, Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) była 48., a Angelika Wątor (Zagłębiowski KS) uplasowała się na 57. pozycji.

W finale Baszta pokonała Hiszpankę Lucię Martin-Portugues 15:12. Pochodząca z Togliatti, mieszkająca w Sankt Petersburgu, a reprezentująca Azerbejdżan 25-latka wygrała drugie w sezonie i w karierze zawody PŚ; w styczniu triumfowała w Płowdiw.