Roberto Carlos wrócił na boisko! Wystąpił w amatorskiej drużynie z Anglii

Piłka nożna
Roberto Carlos wrócił na boisko! Wystąpił w amatorskiej drużynie z Anglii
fot. PAP
Roberto Carlos

Słynny brazylijski piłkarz Roberto Carlos, mistrz świata z 2002 r., obecnie 48-latek, wrócił na murawę - zagrał w angielskim, amatorskim zespole z hrabstwa Shropshire sponsorowanym przez miejscowy pub "Bull In The Barne" i strzelił bramkę.

Szefowie pubu z miejscowości Shrewsbury wygrali udział Roberto Carlosa w meczu na… pięciofuntowej loterii charytatywnej. Zebrane środki są przeznaczone dla młodych ludzi pochodzących z biedniejszych środowisk, chcących uprawiać piłkę nożną.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były brazylijski piłkarz Ronaldo właścicielem Cruzeiro Belo Horizonte

 

Brazylijczyk, który grał w największych klubach takich jak Real Madryt (trzy razy wygrał Ligę Mistrzów) czy Inter Mediolan, z radością wybiegł na murawę wraz z amatorami jako… rezerwowy. W przerwie spotkania poddał się masażowi, a w drugiej połowie strzelił bramkę.

 

- Mimo, że grałem w największych klubach na świecie, przyjechałem tu z radością. Jestem szczęśliwy. Piłka nożna jest wszędzie piękna - powiedział agencji SID zawodnik, który karierę zakończył w 2015 r. w klubie z Delhi.

 

Menadżer i jednocześnie bramkarz zespołu "Bull In The Barne United" Ed Speller, który kupił szczęśliwy los dający "transfer" Roberto Carlosa nie krył entuzjazmu po spotkaniu, mimo porażki 3:4.

 

- Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że to najlepszy moment w naszych piłkarskich karierach, ale prawdopodobnie także jeden z najlepszych dni w życiu. To niesamowite doświadczenie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - powiedział grający menadżer.

 

Speller zachwycał się też bramką Brazylijczyka z rzutu karnego.

 

- Oczywiście patrząc realnie można było myśleć, że Roberto nie będzie w stanie wykonać jednego ze swoich słynnych rzutów wolnych z 35 czy więcej metrów, ale ten karny… to był najwyższej jakości strzał w dolny róg bramki - dodał Speller.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roberto Carlos 罗伯特卡洛斯 (@oficialrc3)

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie