Trener Zagłębia Sosnowiec: Nie odpłaciliśmy się naszym kibicom

Piłka nożna
Trener Zagłębia Sosnowiec: Nie odpłaciliśmy się naszym kibicom
fot. Cyfrasport
Artur Skowronek

- Nie odpłaciliśmy się naszym kibicom, którzy nas mocno wspierali. Przegraliśmy bardzo ważny mecz dla naszego klubu ocenił trener piłkarzy Zagłębia Sosnowiec Artur Skowronek piątkową porażkę u siebie z rywalem "zza miedzy" GKS Katowice 0:1.

- Nie "dociągnęliśmy" spotkania w takim stylu, jak robiliśmy to w pierwszej połowie, kiedy nieźle to funkcjonowało, tylko zabrakło nam konkretów. Nie mieliśmy celnego strzału. Trudno w takich okolicznościach szukać zwycięstwa - dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Roberto Carlos wrócił na boisko! Wystąpił w amatorskiej drużynie z Anglii

 

Podkreślił, że jego zawodnikom brakowało skutecznej finalizacji akcji.

 

- W drugiej połowie GKS bardzo dobrze się bronił, po jednej z akcji nie przypilnowaliśmy naszego przedpola i skończyło się golem. Zmieniliśmy system na bardziej ofensywny, ale było ciężko o sytuację, by przynajmniej wyrównać - podsumował Skowronek.

 

Szkoleniowiec katowiczan Rafał Górak przyznał, że jest bardzo zadowolony z trzech punktów zdobytych na wyjeździe.

 

- Były to typowe, bardzo mocne, waleczne zawody. Staraliśmy się wyciągnąć z tego meczu jak najwięcej. Zaczęliśmy z jednym punktem, staraliśmy się go szanować, a wracamy z trzema. To ogromna frajda, że wygraliśmy - powiedział.

 

Prawdopodobnie oba zespoły po raz ostatni zmierzyły się na Stadionie Ludowym, bowiem w najbliższych miesiącach Zagłębie ma się przenieść na nową arenę.

 

- Trzeba doceniać takie miejsca. Gratuluję wam, że już niedługo zagracie na nowym stadionie. Mam też nadzieję, że wkrótce będziecie gościć również na naszym (w Katowicach też trwa budowa - przyp. red.) - stwierdził Górak.

 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie