3:0 po kapitalnym widowisku! ZAKSA ograła Jurajskich Rycerzy

ZAKSA ma już na koncie 18 wygranych meczów w PlusLidze.

W spotkaniu 22. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:0. Mecz był awizowany jako hit tej serii spotkań. Obie ekipy stanęły na wysokości zadania i stworzyły kapitalne widowisko.

Po pierwszym secie kibice nie mieli prawa narzekać. Obie ekipy toczyły zaciętą walkę, nie zabrakło zwrotów akcji, emocji i efektownych wymian. Dobrze zaczęli gospodarze (3:0), ale w środkowej części zawiercianie postawili na zagrywkę i przejęli inicjatywę. Asami serwisowymi popisali się Dawid Konarski (9:12) i Facundo Conte (10:14). Później gospodarze przegrywali jeszcze 11:16 i zabrali się za odrabianie strat. W końcówce wyrównali na 21:21, później na 23:23, ale rywale pierwsi mieli piłkę setową. Seta zakończyła gra na przewagi, a w ostatniej akcji Dawid Konarski pomylił się w ataku (26:24).

Druga odsłona była... jeszcze bardziej zacięta i emocjonująca. Najpierw przewagę uzyskali Jurajscy Rycerze (5:8), a przy stanie 8:11 zaiskrzyło pod siatką, gdy gracze obu ekip mieli sobie coś do wyjaśnienia. Później gra się wyrównała i do samego końca wynik oscylował wokół remisu. Po ataku Facundo Conte zawiercianie mieli piłkę setową (23:24), pierwszą, bo mieli ich w tej partii aż... osiem. Niezwykle emocjonującą końcówkę rozstrzygnęli jednak po swej myśli kędzierzynianie. Skuteczny atak Kamila Semeniuka i punktowy blok przesądziły o ich zwycięstwie... 35:33! Set trwał aż 41 minut.

W trzeciej partii przewagę uzyskali kędzierzynianie (11:8, 14:11). Zawiercianie złapali jeszcze punktowy kontakt po ataku Konarskiego (15:14), później jednak oglądaliśmy koncert ZAKSY, która zbudowała solidną zaliczkę – po ataku Łukasza Kaczmarka z przechodzącej piłki prowadzili 22:16. Wydawało się, że jest już po zabawie, ale Jurajscy Rycerze poderwali się do walki i wyrównali! Po autowym ataku Semeniuka było 23:23. Przyjmujący ZAKSY poprawił się w kolejnej akcji i gospodarze mieli piłkę meczową. I tym razem jednak set zakończył się grą na przewagi, po raz trzeci w tym meczu wygraną przez ZAKSĘ. Dwa ostatnie punkty przyniosły skuteczne ataki Norberta Hubera (27:25).

Skrót meczu ZAKSA - Aluron:

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (16), Kamil Semeniuk (12), Aleksander Śliwka (12), Norbert Huber (11) – ZAKSA; Facundo Conte (26), Uros Kovacević (16), Dawid Konarski (15) – Aluron. Mecz zamknął się w trzech setach, ale długich, bo każdy trwał ponad pół godziny (31, 41 i 32 minuty). MVP: Marcin Janusz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrehabilitowała się po porażce 1:3 z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi z dorobkiem 52 punktów i bilansem meczów 18–1. Aluron CMC Warta Zawiercie jest czwarta w ligowej stawce, ma na koncie 40 punktów, mecze 15–7.

ZAKSA: David Smith, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka – Erik Shoji (libero) oraz Adrian Staszewski. Trener: Gheorghe Cretu.
Warta: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Maximiliano Cavanna, Uros Kovacevic – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk. Trener:  Igor Kolaković.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 22. kolejki PlusLigi:

2022-03-04: LUK Lublin – Asseco Resovia 1:3 (18:25, 23:25, 26:24, 15:25)
2022-03-05: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (26:24, 35:33, 27:25)
2022-03-05: Projekt Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-05: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-06: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-07: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).