Alpejski PŚ: Aleksander Aamodt Kilde wygrał supergigant w Kvitfjell i zdobył małą Kryształową Kulę

Aleksander Aamodt Kilde

Norweg Aleksander Aamodt Kilde wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell i zapewnił sobie małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk James Crawford, a trzecie Austriak Matthias Mayer. Polacy nie startowali.

Na jedne zawody przed zakończeniem sezonu w klasyfikacji supergiganta Kilde ma 130 punktów przewagi nad Mayerem, którego w niedzielę wyprzedził o 0,12 s. Crawford stracił do zwycięzcy 0,07 s. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Pekinu w tej konkurencji odniósł 13. pucharowy sukces w karierze.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał 28. w Kvitfjell Szwajcar Marco Odermatt, jednak jego przewaga nad Kilde zmalała do 189 punktów.