Co dalej z polskimi piłkarzami w rosyjskich klubach? "Potrzebne są nowe regulacje FIFA"

Piłka nożna
Co dalej z polskimi piłkarzami w rosyjskich klubach? "Potrzebne są nowe regulacje FIFA"
fot. PAP
Co dalej z polskimi piłkarzami grającymi w rosyjskich klubach? "Potrzebne są nowe regulacje FIFA"

- Czterech polskich piłkarzy ma kontrakty z rosyjskimi klubami. Ich sytuacja jest różna. Krychowiak zamieścił stanowisko reprezentantów Polski i przystąpił do próby rozwiązania kontraktu. Jego kontrakt jest długi i wysoki - powiedział w magazynie Cafe Futbol Roman Kołtoń.

W lidze rosyjskiej aktualnie występują Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) i Rafał Augustyniak (Ural Jekaterynburg). Na razie wszystko wskazuje na to, że najbliżej rozstania z dotychczasowym pracodawcą jest ten pierwszy. 

 

- Krasnodar zgodził się już na rozwiązanie umów z trenerem Danielem Farke i jego sztabem. Farke powiedział wyraźnie, że rozwiązał ten kontrakt ze względu na agresję Rosji na Ukrainę. Krychowiak też próbuje rozwiązać umowę. Możliwe, że będzie szykowana zmiana przepisów przez FIFA w tej sprawie. - mówił Kołtoń. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik zadebiutował w MLS. Rekord frekwencji w Charlotte

 

Prawdopodobnie FIFA niebawem poinformuje o nowych przepisach dotyczących takich okoliczności. 

 

- Potrzebna jest bardzo pilna regulacja umożliwiająca zawodnikom grającym w Rosji rozwiązanie kontraktów. Mamy sygnał z FIFA, że trwają prace nad tym - powiedział sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski. 

 

Wciąż jednak nie wiadomo, jak potoczą się losy reprezentantów Polski. Zgromadzeni w studiu goście byli zgodni co do tego, że nie należy ich potępiać za ich zachowanie. 

 

- Oni podpisywali umowy nie z państwem rosyjskim, ale z klubem rosyjskim. Potępianie polskich zawodników za to, że jeszcze nie rozwiązali tych umów jest niesprawiedliwe. Sprawa jest teraz po stronie FIFA I UEFA. Piłkarze sobie poradzą, znajdą kluby - mówił Cezary Kowalski. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie