EBL: Co za mecz Enea Abramczyk Astorii! Zwycięstwo w Warszawie

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz górą w meczu z Legią Warszawa

Rewelacyjny występ Enea Abramczyk Astorii w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi w Warszawie! Bydgoszczanie pokonali Legię aż 87:68.

Początek spotkania był dość nerwowy po obu stronach, co przekładało się na dość niski wynik. Dopiero po późniejszych trafieniach Michała Chylińskiego i Mateusza Zębskiego to goście zdobywali siedem punktów przewagi. Po chwili prowadzenie wzrastało dzięki akcji Roda Camphora! Trójka Roberta Johnsona zmniejszyła straty do stanu 12:19 po 10 minutach. Andrzej Pluta i Jakub Nizioł grali świetnie na początku drugiej kwarty, a po ich rzutach przewaga Enea Abramczyk Astorii wynosiła już 15 punktów! Dopiero po pięciu minutach niemoc gospodarzy przerwał Johnson. Spotkanie ciągle toczyło się jednak pod dyktando zespołu trenera Artura Gronka. Dzięki kolejnej akcji Pluty pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:23.

Raymond Cowels, Robert Johnson oraz Adam Kemp na początku trzeciej kwarty walczyli o lepszy wynik i zbliżyli Legię do 14 punktów. Mateusz Zębski i Klavs Cavars po chwili robili jednak swoje, kontrolując tym samym wydarzenia na parkiecie. Po późniejszej trójce Andrzeja Pluty przewaga wynosiła już 24 punkty! Ostatecznie po 30 minutach było 46:67. Kolejna część meczu niewiele zmieniała - to ekipa z Bydgoszczy ciągle utrzymywała wysoki poziom gry. Drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego nie była w stanie odrobić tak dużych strat - nie zanotowała odpowiedniego zrywu w ofensywie. Enea Abramczyk Astoria zwyciężyła ostatecznie 87:68.

Najlepszym zawodnikiem gości był Klavs Cavars z 15 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Robert Johnson z 23 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami.

Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 68:87 (12:19, 11:24, 23:24, 22:20).

Punkty:

Legia Warszawa: Robert Johnson 23, Jure Skific 11, Adam Kemp 11, Łukasz Koszarek 7, Raymond Cowels III 6, Strahinja Jovanovic 5, Grzegorz Kulka 3, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 2, Grzegorz Kamiński 0, Dariusz Wyka 0.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Klavs Cavars 15, Mateusz Zębski 14, Michał Chyliński 14, Patryk Kędel 13, Andrzej Pluta 12, Jakub Nizioł 9, Roderick Camphor 8, Wesley Washpun 2, Michał Krasuski 0.