PKO BP Ekstraklasa: Górnik Zabrze rozbił Cracovię. Świetny mecz Lukasa Podolskiego

Lukas Podolski był bohaterem meczu z Cracovią.

Górnik Zabrze wygrał u siebie z Cracovią 3:0 w niedzielnym meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Przy wszystkich golach udział miał napastnik gospodarzy Lukas Podolski.

Trener gości Jacek Zieliński zapowiadał przez meczem, że jego zespół chce zmazać w Zabrzu złe wrażenie po porażce z zamykającym tabelę Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2. Tego planu nie udało się zrealizować.

Zabrzanie w minioną środę odpadli w ćwierćfinale Pucharu Polski, przegrywając u siebie z Lechem Poznań 0:2. W niedzielę od początku ruszyli do natarcia i już po ośmiu minutach prowadzili. Lukas Podolski zagrał spod końcowej linii wzdłuż bramki, a niepilnowany Robert Dadok z trzech metrów wpakował piłkę do siatki.

Krótko potem podwyższyć prowadzenie mógł głową Adrian Gryszkiewicz, jednak uderzy niecelnie. Goście mieli problem z przedostaniem się w okolice bramki rywali. W 21. minucie udało się im, cieszyli się z wyrównania, tyle, że przedwcześnie, bo był „spalony” i trafienie nie zostało uznane.

A Górnik przed przerwa zdobył drugiego gola, po podobnej akcji. Znów lewą stroną uciekł przeciwnikom Podolski, zagrał w pole karne, Piotr Krawczyk trafił w słupek, a nadbiegający Bartosz Nowak technicznym strzałem pokonał bramkarza "Pasów".

Zabrzanie tuż po przerwie mogli prowadzić 3:0, gdyby Podolski z 16. metrów uderzył nieco precyzyjniej.

Krakowianie pierwszą okazję do zdobycia gola po zmianie stron mieli w 61. minucie, kiedy po uderzeniu Floriana Loshaja piłka wylądowała na górnej siatce bramki gospodarzy.

Gościom – mimo pięciu zmian – nie układała się gra ofensywna. Kilka dośrodkowań w pole karne zabrzan nie przyniosło efektów. W doliczonym czasie bardzo aktywny w niedzielę Podolski "huknął" zza pola karnego i krakowski bramkarz nie miał szans.

Górnik Zabrze - Cracovia 3:0 (2:0)

Bramki: Dadok 8, Nowak 41, Podolski 90+2

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz (80. Jakub Szymański) - Robert Dadok (84. Mateusz Cholewiak), Krzysztof Kubica (80. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh, Erik Janza - Piotr Krawczyk (90+2. Dariusz Pawłowski), Lukas Podolski, Bartosz Nowak

Cracovia: Karol Niemczycki - Otar Kakabadze (80. Rivaldinho), Cornel Rapa, Virgil Ghita, Matej Rodin, Michal Siplak (58. Kamil Pestka) - Sergiu Hanca (58. Jewhen Konoplianka), Mathias Hebo Rasmussen, Sylwester Lusiusz (46. Florian Loshaj), Michał Rakoczy (70. Jakub Myszor) - Pelle van Amersfoort

Żółte kartki: Gryszkiewicz, Dadok - Lusiusz, Van Amersfoort, Rapa