Skoki dzisiaj. Raw Air: Konkurs indywidualny - 06.03. Relacja i wyniki na żywo

W niedzielę w Oslo odbędzie się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich - trzeci, zamykający rywalizację w cyklu Raw Air. Poprzedzą go kwalifikacje, w których wystąpi sześciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Jakub Wolny. Relacja i wyniki na żywo konkursu PŚ w Oslo na Polsatsport.pl.

W czwartek pierwsze zawody Raw Air w Lillehammer wygrał Austriak Stefan Kraft, a najlepszy z biało-czerwonych, Piotr Żyła, był ósmy.

W sobotę w Oslo triumfował Norweg Marius Lindvik, drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci Norweg Robert Johansson. Najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch wywalczył 11. lokatę.

Pecha miał Dawid Kubacki zajmujący po pierwszej serii doskonałe, czwarte miejsce. W finale Polak trafił na trudne warunki, nie poradził sobie z dość silnym wiatrem w plecy, nie doleciał nawet do 120 m i ostatecznie został sklasyfikowany na 18. pozycji.

W tym roku cykl Raw Air jest krótszy niż w poprzednich latach i składa się z trzech konkursów, a do klasyfikacji są wliczane także kwalifikacje przed każdym z nich. Łącznie punktowanych jest dziewięć skoków. Triumfator Raw Air otrzyma 60 tysięcy euro.

Przed niedzielnym finałem, po sześciu skokach, w klasyfikacji Raw Air prowadzi triumfator z Lillehammer Kraft. O 15,1 pkt wyprzedza lidera Pucharu Świata Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Z Polaków najwyżej, na szóstej pozycji, jest Stoch, który traci do lidera 37,3 pkt.

Kwalifikacje w niedzielę rozpoczną się o godz. 14, a pierwsza seria konkursowa o 15.45.

Relacja i wyniki na żywo konkursu PŚ w Oslo na Polsatsport.pl. Początek o 15:45.

mtu, PAP
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

Konkurs wygrał Daniel Andre Tande. Drugi miejsce zajął Anze Lanisek. Na trzeciej pozycji uplasował się Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch. Polak skończył turniej na 15. miejscu.

Stoch skoczył 118 metrów. Polak na 15. miejscu.

Czas na Kamila Stocha!

128,5 metra. Tyle skoczył Stefan Kraft. Trzecie miejsce Austriaka.

Ryoyu Kobayashi wylądował na 127. metrze. Japończyk plasuje się na szóstej pozycji.

Daniel Andre Tande - 133,5 metra. Norweg na pierwszym miejscu.

Karl Geiger skoczył 128 metrów. Niemiec na trzecim miejscu.

Ulrich Wohlgenannt - 123 metry.

Anze Lanisek z dalekim skokiem. 131,5 metra. Dzięki temu zajmuje pierwsze miejsce.

125,5 metra. Tyle skoczył Gregor Deschwanden.

Halvor Egner Granerud wylądował na 126. metrze.

129 metrów Roberta Johanssona.

Markus Eisenbichler skoczył 135,5 metra! Niemiec wychodzi na prowadzenie.

Jan Hoerl - 127 metrów.

130 metrów. Tyle skoczył Daniel Huber. Austriak na drugim miejscu.

Marius Lindvik wylądował na 124. metrze.

Cene Prevc - 133 metry. Słoweniec wskoczył na pierwsze miejsce.

Wolny wylądował na 118. metrze. Obecnie zajmuje 11. miejsce.

Jakub Wolny już na belce startowej.

123,5 metra. Tyle skoczył Killian Peier.

Timi Zajc wychodzi na prowadzenie. Skoczył 132,5 metra.

Keiichi Sato - 123 metry.

124,5 metra. Tyle skoczył Andreas Wellinger.

128,5 metra Wąska. Polski skoczek plasuje się na trzeciej pozycji.

Czas na Pawła Wąska.

Żyła skoczył 128 metrów. Polak na drugim miejscu.

Jak w drugiej serii zaprezentuje się Piotr Żyła?

130 metrów. Tyle skoczył Manuel Fettner. Austriak na pierwszym miejscu.

Ziga Jelar - 123,5 metra. Dzięki temu wychodzi na prowadzenie.

Ito wylądował na 123. metrze.

Rywalizację rozpocznie Daiki Ito.

Start rundy finałowej zaplanowany jest na 16:55.

Punktów podczas niedzielnego konkursu nie zdobędzie Dawid Kubacki, który zajął 33. miejsce. Do serii finałowej nie awansował także Kacper Juroszek. Młody skoczek uplasował się na 35. pozycji.

Po pierwszej serii prowadzi Kamil Stoch. Za nim plasuje się Stefan Kraft. Najniższe miejsce na podium zajmuje Ryoyu Kobayashi. Oprócz Stocha do drugiej serii awansowało jeszcze trzech Polaków. Obejrzymy skoki: Jakuba Wolnego (16.), Pawła Wąska (24.) oraz Piotra Żyły (25.).

Kobayashi skoczył 132 metrów. Japończyk na trzecim miejscu.

Ostatni skok! Na belce jest już Ryoyu Kobayashi.

Dobry skok Karla Geigera. 130 metrów. Niemiecki zawodnik plasuje się na czwartej pozycji.

128 metrów. Tyle skoczył Halvor Egner Granerud.

128 metrów Mariusa Lindvika. Norweg dopiero na 11. miejscu.

Markus Eisenbichler wylądował na 127. metrze.

Stefan Kraft - 131,5 metra. Austriak nie był w stanie wyprzedzić Kamila Stocha. Zajmuje drugie miejsce.

Anze Laniszek z dobrym występem. 130,5 metra.

Jan Hoerl - 126,5 metra.

126,5 metra. Tyle skoczył Cene Prevc.

Robert Johansson na piątym miejscu. Norweg skoczył 127,5 metra.

Daniel Huber z dobrym skokiem. 125,5 metra.

124 metrów Killiana Peiera.

Timi Zajc zapewnił sobie awans. Skoczył 123 metrów.

114,5 metra. Tyle skoczył Lovro Kos.

Yukiya Sato skoczył 120,5 metra.

121 metrów Manuela Fettnera.

Constatntin Schmid - 124 metry.

Stoch wylądował na 129. metrze. Polak na prowadzeniu!

120,5 metra. Tyle skoczył Żyła. Zajmuje dziesiąte miejsce, ale jest pewny awansu do serii finałowej.

Jak zaprezentuje się Piotr Żyła?

Daniel Andre Tande skoczył 128,5 metra. Norweski skoczek wychodzi na prowadzenie.

116 metrów. Tyle skoczył Philipp Aschenwald.

Gregor Deschwanden z dobrym skokiem. 128 metrów. Szwajcar na drugim miejscu.

Naoki Nakamura wylądował na 111. metrze.

119,5 metra Andreasa Wellingera.

Paweł Wąsek w drugiej serii!

Junshiro Kobayashi skoczył 113,5 metra.

Severin Freund - 116,5 metra.

Awansu do drugiej serii jest już pewien Jakub Wolny!

Brązowy medalista z Pekinu skoczył 117 metrów. Kubacki na 12. miejscu.

Czas na Dawida Kubackiego!

Clemens Aigner - 120 metrów.

120 metrów. Tyle skoczył Ziga Jelar.

Ulrich Wohlgenannt z dobrym występem. Austriak skoczył 127 metrów. Dzięki temu zajmuje pierwsze miejsce.

Daiki Ito wylądował na 118. metrze.

Fredrik Villumstad - 113 metrów.

Simon Ammann z krótkim skokiem. 40-latek skoczył 114,5 metra. To oznacza dziewiąte miejsce.

Wąsek wylądował na 120. metrze. Dzięki temu polski skoczek plasuje się na czwartej pozycji.

Paweł Wąsek już gotowy do skoku.

Keiichi Sato skoczył 124 metry. Japończyk miał lekkie problemy przy lądowaniu. Zajmuje obecnie trzecie miejsce.

Casey Larson został zdyskwalifikowany. Problemem były buty Amerykanina.

Wolny skoczył 124 metry. Polak na pierwszym miejscu!

Czas na występ Jakub Wolnego!

Mackenzie Boyd-Clowes wznowił rywalizację. Kanadyjski skoczek wylądował na 124. metrze i tym samym wysunął się na prowadzenie.

Konkurs został na chwilę wstrzymany przez problem z rozbiegiem.

Bendik Jakobsen Heggli nie dał rady wyprzedzić Polaka, chociaż skoczył pół metra dalej. Norweg plasuje się na trzeciej pozycji.

Polak wylądował na 118. metrze. Zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Domen Prevc.

Kacper Juroszek już na belce startowej.

Estończyk rozpoczął rywalizację w Oslo. Skoczył 107 metrów.

Pierwszy na belce startowej pojawi się Kevin Maltsev.

Początek konkursu zaplanowany jest na 15:45.

Podczas niedzielnej rywalizacji przyjdzie nam oglądać sześciu Polaków. Na skoczni w Norwegii wystąpią: Kacper Juroszek, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

Witamy w relacji na żywo z konkursu Pucharu Świata w Oslo.