PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa ograła Śląsk Wrocław

Paweł Wszołek strzelił gola dla Legii Warszawa.

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław w jedynym poniedziałkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze triumfowali 1:0 po trafieniu Pawła Wszołka.

Piłkarze w pierwszej połowie nie rozpieścili kibiców śledzących ten mecz. Najbliżej otworzenia wyniku spotkania był Tomas Pekhart tuż przed przerwą, jednak piłka po uderzeniu czeskiego napastnika trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Szromnika.

Co nie wyszło Czechowi, udało się w drugiej części gry Wszołkowi. Skrzydłowy w 69. minucie wykorzystał dokładne dogranie Josue i pokonał byłego golkipera Chrobrego Głogów. Jak się okazało, trafienie Wszołka dało gospodarzom cenne trzy punkty.

Legia, dzięki wygranej nad Śląskiem, ma na swoim koncie 25 punktów i niemal dogoniła podopiecznych Jacka Magiery. Ekipa ze stolicy województwa dolnośląskiego zgromadziła bowiem jak na razie o jedno oczko więcej.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: Wszołek 69

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Mattias Johansson, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Josue (90+3. Lirim Kastrati), Jurgen Celhaka (62. Rafael Lopes), Maciej Rosołek (62. Ernest Muci) - Tomas Pekhart (77. Patryk Sokołowski).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Diogo Verdasca, Wojciech Golla, Dino Stiglec - Robert Pich (79. Caye Quintana), Krzysztof Mączyński (80. Fabian Piasecki), Waldemar Sobota (75. Adrian Łyszczarz), Patrick Olsen (75. Petr Schwarz), Marcel Zylla (75. Dennis Jastrzembski) - Erik Exposito.

Żółte kartki: Celhaka, Nawrocki