Superliga: Agnieszka Radwańska wróci na kort? Została zgłoszona do gry

Tenis
Superliga: Agnieszka Radwańska wróci na kort? Została zgłoszona do gry
fot. PAP
Agnieszka Radwańska może niedługo wrócić na kort

Już niedługo ruszy sezon Lotto Superligi. To rozgrywki, w których udział będą brały polskie zespoły oraz gwiazdy światowego tenisa. Możliwe, że na kort wróci Agnieszka Radwańska. Słynna polska tenisistka została zgłoszona do gry przez klub WKT Mera Warszawa.

Radwańska ogłosiła zakończenie kariery ponad trzy lata temu. Jedna z najbardziej uznanych polskich zawodniczek po latach opowiedziała o powodach swojej decyzji.

 

- Ja naprawdę pod koniec kariery już bardzo się męczyłam - sama ze sobą. Byłam chyba wówczas swoim największym przeciwnikiem. Mentalnie i fizycznie po prostu już nie dawałam rady. Wiele lat się skumulowało - mówiła w jednym z wywiadów.

 

Mimo to możliwe, że już niedługo znowu będziemy mogli oglądać grę finalistki Wimbledonu z 2012 roku. Radwańska została bowiem zgłoszona do gry w Lotto Superlidze przez klub WKT Mera Warszawa. Ekipa ze stolicy Polski jest jedną z ośmiu drużyn, które weźmie udział w rywalizacji. Na liście zawodników stołecznego klubu pojawiła się również Urszula Radwańska. Przypomnimy, że w związku z Superligą wielu tenisistów szykuje się do powrotu na kort. Możliwe, że kibice po raz kolejny zobaczą m.in. Łukasza Kubota oraz Jerzego Janowicza

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w polskim tenisie. Superliga w Polsacie Sport

 

Lotto Superliga to rewolucja w polskim tenisie. Rozgrywki mają trwać od maja do grudnia. Ich podstawowym celem jest popularyzacja dyscypliny i wspieranie polskich talentów. Równolegle z Superligą grać będą także forBET 1. Liga, forBET 2. liga oraz Frutuś Kids Cup z udziałem dzieci do lat 10. Cały sezon SuperLigi będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie