Tirreno-Adriatico: Maciej Bodnar 23. Włoch Filippo Ganna wygrał jazdę na czas

Włoch Filippo Ganna wygrał pierwszy etap, jazdę indywidualną na czas, 57. edycji wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico.

Włoch Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wygrał pierwszy etap, jazdę indywidualną na czas, 57. edycji wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico. Maciej Bodnar (TotalEnergies) uzyskał 23. rezultat tracąc do zwycięzcy 50 sekund.

Mistrz świata Ganna na całkowicie płaskiej trasie w Lido di Camaiore, liczącej 13,9 km, wyprzedził w poniedziałek o 11 sekund utalentowanego Belga Remco Evenepoela (Quick-Step - Alpha Vinyl Team). Jeden z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa Tadej Pogacar (UEA Team Emirates) stracił 18 sekund. Słoweniec to dwukrotny triumfator Tour de France.

W tegorocznej edycji wyścigu udział bierze trzech reprezentantów Polski. Najlepiej wypadł Maciej Bodnar (TotalEnergies), który stracił do zwycięzcy 50 sekund. Na początku drugiej setki sklasyfikowano kolejnych biało-czerwonych. Rafał Majka, kolega z drużyny Pogacara, był 106. - 1.32 za zwycięzcą, a Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) zajął 120. miejsce, 1.41 za liderem.

Impreza w sumie liczy siedem etapów i zakończy się w niedzielę. Najdłuższy etap zaplanowano na wtorek - z Camaiore to Sovicille (219 km).

Wyniki 1. etapu, jazda ind. na czas, Lido di Camaiore - Lido di Camaiore (13,9 km):