Wiemy, kto zastąpi Rosję w Lidze Narodów siatkarzy!

Siatkówka
Wiemy, kto zastąpi Rosję w Lidze Narodów siatkarzy!
fot. Cyfrasport
Siatkarze reprezentacji Rosji nie zagrają w VNL.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała, kto zastąpi Rosję w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy. W prestiżowej imprezie wystąpi reprezentacja Tunezji.

Z powodu agresji Rosji na Ukrainę, rosyjscy siatkarze zostali wykluczeni z rozgrywek międzynarodowych. Decyzja FIVB dotyczy również Ligi Narodów. Reprezentacja Rosji siatkarzy miała być gospodarzem turnieju w Kemerowie (5–10 lipca).

 

Zobacz także: Rosja i Białoruś znikają z siatkarskiego świata! Gigantyczne sankcje FIVB i CEV

 

Po wykluczeniu Rosjan, władze światowej siatkówki podjęły decyzję, kto zastąpi ekipę Sbornej. Okazało się, że będzie to Tunezja.

 

Reprezentacja Tunezji siatkarzy po raz pierwszy weźmie udział w rozgrywkach Ligi Narodów siatkarzy. Tunezja to jedenastokrotny mistrz Afryki, wygrała trzy ostatnie turnieje o mistrzostwo tego kontynentu (2017, 2019, 2021). Jak napisano na Facebookowym profilu federacji tego kraju, start w VNL to "niesłychana szansa dla tunezyjskiej siatkówki".

 

 

Liga Narodów siatkarzy to impreza, która w 2018 roku zastąpiła rozgrywki Ligi Światowej. W dotychczasowych edycjach triumfowały: Rosja (2018, 2019) oraz Brazylia (2021). Polacy wywalczyli brązowy medal w 2019 i srebrny w 2021 roku.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie