Gdzie zagra Tomasz Kędziora?

Piłka nożna
Gdzie zagra Tomasz Kędziora?
fot. Cyfrasport
Tomasz Kędziora

Tomasz Kędziora z powodu wojny musiał opuścić Ukrainę. Dzięki decyzji FIFA przez moment Polak będzie mógł reprezentować wybrany przez siebie klub. Na razie nie wiadomo, do jakiego zespołu trafi 27-latek. Jest kilka możliwości.

Kędziora od lipca 2017 roku jest piłkarzem Dynama Kijów. Przez agresję Rosji na Ukrainę polski piłkarz był zmuszony do ucieczki z kraju. Przy ewakuacji pomógł mu Polski Związek Piłki Nożnej. Razem z nim do Polski trafiła jego rodzina oraz inny zawodnik Dynama Kijów Słoweniec Benjamin Verbic. Teraz Kędziora szuka nowego klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z polskimi piłkarzami w rosyjskich klubach? "Potrzebne są nowe regulacje FIFA"

 

Przypomnijmy, że przez wojnę na Ukrainie umowy zawodników, którzy grają w tym kraju zostały "zamrożone". Zatem chociaż kontrakt Kędziory ma jeszcze obowiązywać przez ponad dwa lata, to Polak przez moment będzie mógł grać w innym zespole.

 

Przez to rozpoczęły się spekulacje, gdzie trafi 27-latek. Wiadomo, że pozyskaniem reprezentanta Polski zainteresowany jest Lech Poznań. Kędziora rozmawiał ze szkoleniowcem "Kolejorza" Maciejem Skorżą. Zawodnik Dynama Kijów był już nawet obecny na treningach ekipy ze stolicy Wielkopolski. Mimo to możliwe jest, że Kędziora trafi do zagranicznego zespołu. 

 

- Sytuacja jest bardzo specyficzna. Wielu piłkarzy jest teraz dostępnych poza oknem transferowym, co zainteresowało wiele drużyn. Na pewno będziemy chcieli podjąć decyzję jak najszybciej. Tomek potrzebuje regularnej gry - powiedział Tomasz Magdziarz z "Fabryki Futbolu" w rozmowie ze Sportowymi Faktami. 

 

Przedstawiciel Kędziory stwierdził również, że powoli klaruje się, gdzie w najbliższej przyszłości zagra polski piłkarz. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie