Liga Mistrzów: Robert Lewandowski skompletował hat-tricka w meczu z Salzburgiem (WIDEO)

Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Salzburg. Polak ma już na koncie 12 bramek w tym sezonie Champions League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 7:1. W końcówce meczu Lewandowski do swojego dorobku dopisał jeszcze asystę.

Lewandowski trafił do siatki dwukrotnie z rzutu karnego: najpierw w 12., a następnie 21. minucie. Obie "jedenastki" dla Bayernu sędzia podyktował po faulach na Polaku. W 23. zdobył już gola z akcji.

Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców w tym sezonie Champions League. Od początku kariery w tych rozgrywkach strzelił 85 bramek. W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 125.

Warto dodać, że hat-trick skompletowany przez Lewandowskiego jest najszybszym w historii Ligi Mistrzów. Polak strzelił trzy gole w ciągu pierwszych 23 minut spotkania.