Liga Mistrzów: Liverpool awansował do ćwierćfinału

Liverpool przegrał z Interem 0:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie Anglicy wygrali 2:0 i to oni awansowali do ćwierćfinału. Jedyną bramkę w środowym spotkaniu zdobył Lautaro Martinez.

Podopieczni Juergena Kloppa przywieźli z Mediolanu solidną zaliczkę, bo do takich należało zwycięstwo 2:0. Liverpool oba gole strzelił w ostatnim kwadransie, kiedy wydawało się, że to Inter jest bliżej pokonania Alissona Beckera. Szkoleniowiec "Nerazzurrich" Simone Inzaghi przekonywał, że kluczowe na Anfield będzie strzelenie gola w pierwszej połowie. Inter miał więc ruszyć do ataku od samego początku.

Goście nie postawili wszystkiego na jedną kartę od pierwszej minuty. Alisson nie miał zbyt wiele pracy, a najgroźniejszą sytuację i tak stworzyli gospodarze. Po rzucie rożnym do strzału doszedł Joel Matip, jednak jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Zespoły zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisu.

W drugiej części gry od początku działo się wiele. Najpierw tylko sobie znanym sposobem w słupek trafił Mohamed Salah, a chwilę później świetną okazję zmarnował Lautaro Martinez. Argentyńczyk poprawił się kilkadziesiąt sekund później, kiedy potężnym uderzeniem pokonał golkipera Liverpoolu. Nadzieje fanów Interu odżyły, ale tylko na moment, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Alexis Sanchez.

To zdecydowanie ułatwiło robotę "The Reds". Liverpool uspokoił grę i powinien co najmniej wyrównać, lecz po raz kolejny w słupek trafił Salah. W doliczonym czasie gry rewelacyjną sytuację zmarnował Luis Diaz.

Liverpool przegrał 0:1, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Liverpool FC - Inter Mediolan 0:1 (0:0)

Bramka: Martinez 62

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Curtis Jones (65. Naby Keita), Fabinho, Thiago Alcantara (65. Jordan Henderson) - Mohamed Salah, Diogo Jota (83. Luis Diaz), Sadio Mane.

Inter Mediolan: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij (46. Danilo D'Ambrosio), Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries (75. Matteo Darmian), Arturo Vidal, Marcelo Brozović (75. Roberto Gagliardini), Hakan Calhanoglu (83. Matias Vecino), Ivan Perisić - Lisandro Martinez (75. Joaquin Correa), Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Jota, Robertson, Mane - Sanchez, Vidal, Bastoni, Gagliardini.

Czerwona kartka: Sanchez (63, za drugą żółtą).

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Liverpool FC.