El. MŚ 2022: Polska zagra w finale baraży bez rozgrywania półfinału

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Polska zagra w finale baraży bez rozgrywania półfinału
Fot. Cyfrasport
Oficjalnie: Polska zagra w finale baraży bez rozgrywania półfinału

FIFA podjęła decyzję, że Polska awansuje do finału barażu ścieżki B bez rozgrywania meczu półfinałowego. Pierwotnie rywalami Polaków w tym spotkaniu mieli być Rosjanie. Światowa federacja przekazała informację w oficjalnym komunikacie.

Ta decyzja oznacza, że reprezentacja Rosji została ukarana walkowerem. "Piłkarska solidarność ma sens! I dalej wspieramy Ukrainę" - napisał na Twitterze Cezary Kulesza. 

 

Wykluczenie "Sbornej" to pokłosie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Sankcjami zostali objęci m.in. sportowcy. Wiele światowych federacji wykluczyło ze swoich rozgrywek zawodników i drużyny z Rosji. 

 

Podobnie było w przypadku piłki nożnej. FIFA i UEFA długo zwlekały z podjęciem odpowiednich kroków. Ostatecznie presja zainicjowana przez PZPN sprawiła, że wiele europejskich federacji poparło wykluczenie reprezentacji Rosji z rozgrywek.

 

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski miała zmierzyć się z Rosją 24 marca w Moskwie. W tej sytuacji "Biało-Czerwoni" zmierzą się z wygranym z pary Szwecja - Czechy. Spotkanie zostanie rozegrane w Chorzowie i wyłoni zespół, który pojedzie na mundial do Kataru. 

 

Warto dodać, że decyzją FIFA reprezentacja Ukrainy swój mecz barażowy ze Szkocją rozegra w czerwcu, a nie w marcu, jak pierwotnie planowano.  

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie