ATP w Acapulco: Osiem tygodni dyskwalifikacji Alexandra Zvereva w zawieszeniu

Tenis
ATP w Acapulco: Osiem tygodni dyskwalifikacji Alexandra Zvereva w zawieszeniu
fot. PAP/EPA
Niemiecki tenisista Alexander Zverev.

Niemiecki tenisista Alexander Zverev, który został wykluczony z udziału w turnieju w Acapulco po tym, jak po meczu deblowym zaatakował sędziego, został ukarany przez organizację ATP ośmiotygodniowa dyskwalifikacją w zawieszeniu na rok.

24-letni Zverev, mistrz olimpijski z Tokio, wpadł w furię po meczu pierwszej rundy debla, gdy grając wspólnie z Brazylijczykiem Marcelo Melo ulegli Brytyjczykowi Lloydowi Glasspoolowi i Finowi Harriemu Helioavaarze 2:6, 6:4, 6-10. Najpierw wielokrotnie uderzał rakietą w stołek sędziowski, będąc bliski trafienia arbitra w nogę, a później w wulgarny sposób go obraził.

 

ZOBACZ TAKŻE: ATP w Acapulco: Alexander Zverev ukarany za zaatakowanie sędziego. Musi zapłacić grzywnę

 

Jeszcze w trakcie turnieju Zverev otrzymał karę 40 tys. dolarów - po 20 tys. dolarów za niesportowe zachowanie i słowne znieważenie sędziego. Ponadto został również pozbawiony wygranej w Meksyku na łączną kwotę 31 570 dolarów oraz punktów zdobytych w klasyfikacji singlowej i deblowej.

 

Niemiecki tenisista szybko przeprosił sędziego. „Trudno wyrazić słowami, jak bardzo żałuję swojego zachowania. Prywatnie przeprosiłem sędziego głównego, ponieważ mój atak na niego był zły i nie do przyjęcia. Jestem sobą bardzo rozczarowany. To po prostu nie powinno było się wydarzyć, nie ma usprawiedliwienia" - oświadczył.

 

Po przeprowadzeniu dochodzenia organizacja ATP postanowiła dodatkowo ukarać Zverewa. Oprócz ośmiotygodniowej dyskwalifikacji nałożono na niego grzywnę w wysokości 25 tys. dolarów za "gorszące zachowanie", ale także w zawieszeniu na rok.

 

To nie pierwsze tej natury kłopoty Zvereva. W październiku organizacja ATP wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie zarzutów stosowania przez niego przemocy domowej wobec byłej partnerki Olgi Szarypowej.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie